Cursus: "Vitaal vóór en na de bevalling" Pluspakket Groene Kruis Kopij dient maandagavond uiterlijk 18.00 uur ingeleverd te zijn via e-mail of op de Valkenkampstraat 14. Abonnees mogen gratis kopij aanleveren U als abonnee mag voortaan gratis kopij aanleveren onder de volgende voorwaarden, uw advertentie is: niet commercieel niet politiek niet anoniem, opgave van een advertentie kan alleen onder vermelding van uw naam, adres en telefoonnummer. Dit betekent dat bv. geboorte, huwelijks- en overlijdensberichten voortaan gratis worden geplaatst. Voor advertenties die aan genoemde voorwaarden niet voldoen gelden de volgende tarieven, deze dienen direct bij plaatsing te worden voldaan: 1/8 A4 3 euro A4 6 euro 1/4 A4 11 euro 1 A4 22 euro De verenigingstarieven blijven hetzelfde dus op het factuurbedrag wordt ook dit jaar weer tot 50 euro in mindering gebracht. Verenigingen met een besteding tot 50 euro hoeven dus niet te betalen voor hun publicaties, de overige verenigingen krijgen een korting van 50 euro. Een cursus van Groene Kruis Pluspakket in samenwerking met Jeugdgezondheidszorg Groene Kruis. Een bevalling kan worden beschouwd als een prestatie op topniveau. Voor een goede prestatie is een goede conditie belangrijk. De cursus "Vitaal voor en na de bevalling" van het Groene Kruis Pluspakket kan aanstaande moeders helpen de conditie te verbeteren om zo goed mogelijk voorbereid te zijn op wat komen gaat. Deze voorbereiding vindt plaats door middel van het aanbieden van oefeningen op muziek, het geven van informatie en het uitwisselen van ervaringen met andere zwangeren. Zo worden er houdings-, ontspannings-en ademhalingsoefeningen gedaan waardoor de ontsluitingsweeën en de persweeën beter opgevangen kunnen worden. De informatie in de cursus is gericht op het hebben en voorkómen van zwangerschapsklachten, de bevalling, de voeding (borst of fles), op emoties die gedurende de hele periode een rol spelen en op de rol van de partner. De totale cursus bestaat uit 15 lessen van één uur onderverdeeld in 10 lessen vóór de bevalling en 5 lessen na de bevalling. De 7e en 8e les is een dubbele les, waarbij ook de (eventuele) partner welkom is. Is de baby eenmaal geboren dan kan er worden gewerkt aan het herstel van de lichaamsbalans. De zwangerschapsbegeleiding na de bevalling is een goede stimulans om spierkracht, houding en conditie te verbeteren en kan worden gevolgd vanaf 4 weken na de bevalling. Voor informatie en aanmelding kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met Groene Kruis Klantenservice Tel: 077- 320 9595

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 26