Oostrum ten onder in Bergen Jx/ In Bergen ging de Oostrumse ploeg zondagmiddag met 3-1 onderuit tegen een fel en opportunistisch spelend Montagnards en blijft het dus ongemeen spannend in de kop van de vijfde klasse F. Na afloop waren het echter niet de vier prachtige treffers waarover nagepraat werd, maar was vooral het optreden van scheidrechter Nijp uit Helmond onderwerp van gesprek. Deze man gaf deze middag een onvervalste cursus wedstrijd kapot fluiten en presteerde het om al voor de eerste omwenteling van de bal in het middelpunt van de belangstelling te staan. Hij weigerde immers met de wedstrijd te beginnen als er nog supporters vóór de afrastering zouden staan. Zelfs tijdens de wedstrijd was het gebied tussen de zijlijn en de reclameborden verboden terrein, zo bleek toen de man in het zwart het spel stillegde om zelfs de lootjesverkopers vermanend toe te spreken. Gevoetbald werd er deze middag ook, al lieten beide ploegen niet echt zien waarom ze zo hoog op de ranglijst staan. Al vroeg in de wedstrijd kwam Oostrum goed weg toen doelman Ralph Kessels net buiten zijn strafschopgebied de bal, al dan niet bewust, met de arm beroerde. De arbiter gaf wel een vrije trap aan de thuisploeg maar liet de Oostrumse doelman wegkomen zonder gele of rode kaart. De vrije trap van Peter van de Venn belandde via een Oostrum-speler op de paal en werd weggewerkt voordat de instormende Bergenaren gevaarlijk konden worden. Vlak hierna kwam Oostrum onverwacht op voorsprong toen Jelle van Tilburg een opstuitende bal vanaf 25 meter direct op de slof nam en de bal in de linkerbovenhoek kegelde: 0-1. De vroege voorsprong zou de eerste helft niet meer echt in gevaar komen. Dit had echter makkelijk gekund als Montagnards wat zorgvuldiger met de cadeautjes van de heer Nijp was omgegaan. Zeker zes a zeven keer mocht de thuisploeg met een vrije trap aanleggen vanaf minder dan 20 meter van het Oostrumse doel. En even zovele malen troffen de pogingen de muur, de ballenvanger of verdwenen ze recht in de handen van doelman Kessels. Dat Oostrum deze presentjes niet kreeg lag echter niet alleen aan de arbiter. De gasten kwamen simpelweg niet vaak genoeg voor het vijandelijke doel om voor de makkelijk gegeven vrije trappen in aanmerking te komen. De tweede helft was nog maar net begonnen toen Oostrum een grote kans kreeg op een tweede treffer. Bas Kessels had een mooie actie in huis en bereikte de vrijstaande van Tilburg. Deze leek echter te schrikken van de licht van richting veranderde voorzet en miste het doel vanaf een paar meter afstand. Hierna nam Montagnards het heft in handen en wist via een paar wissels steeds meer druk op het Oostrumse doel te krijgen. Dit resulteerde in de 58e minuut in de gelijkmaker van Teun Jacobs die een mooie Montagnards-aanval bekroonde met een schot in de korte kruising: 1-1. De thuisploeg drukte hierna door maar de beste kansen waren voor Oostrum. Een diagonaal schot van Bas Kessels ging nipt voorlangs en bij twee andere pogingen stond de Bergense keeper in de weg. Oostrum stond in deze fase echter wel onder toenemende druk en bezweek hieraan in de 72e minuut. Een wederom makkelijk gegeven vrije trap op 30 meter van het doel werd door Dick Kleeven tot ieders verrassing in de kort hoek gekruld: 2-1. Vanaf de aftrap kreeg Oostrum via Jelle van Tilburg meteen een grote kans op de gelijkmaker maar zijn halve volley met links miste de juiste richting. Het slotakkoord was hierna aan de thuisploeg die gesteund door de voorsprong plotseling over meer inhoud leek te beschikken dan hun tegenstanders. In de 80e minuut mocht Montagnards weer eens aanleggen voor een makkelijk verkregen vrije trap. De scherp indraaiende bal werd door wederom Kleeven met de punt van de schoen in de bovenhoek gevolleerd: 3-1. Oostrum ontbrak het vervolgens aan kracht en vernuft om nog te vechten voor minimaal een gelijkspel en dus leed de ploeg een pijnlijke maar niet geheel onverdiende nederlaag in Bergen. Door de eigen nederlaag en de overwinning van Belfeldia gaat de ploeg uit Belfeld nu aan kop. Oostrum volgt op 2 punten, Montagnards op drie.

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 11