6a Parkeerbeleid In DOP is hierover het volgende opgenomen: 'Voor het autoverkeer dient voldoende parkeergelegenheid te worden geboden om te voorzien in de behoefte die door, de in het centrum gevestigde ondernemers en voorzieningen, wordt gevraagd. Hierbij geldt als uitgangspunt dat de particuliere autobezitters, die in dit gebied woonachtig zijn geen gebruik maken van deze openbare parkeerplaatsen'. Naar aanleiding van de vorige vergadering heeft de Dorpsraad een standpunt ingenomen. Hierover zal zo snel mogelijk met de Gemeente worden gesproken. Het voorstel is om een parkeerverbod langer dan 2 uur in te stellen op de Mgr. Hanssenstraat (hoek Stationsweg/ Mgr.Hanssenstraat tot hoek Vlasakker/Mgr. Hanssenstraat). Dit verbod geldt van dinsdag t/m zaterdag van 09.00 uur tot 18.00 uur. Evaluatie over een jaar. 7. Commissie Middelen Verslag dorpsradenoverleq d.d. 4-12-2006 De gemeente Venray heeft een toelichting gegeven over de toekomstige verkeerssituatie. Dorpsradenoverleq d.d. 8-1-2007 j Vanuit de Gemeente is een toelichting gegeven op de nieuwe wet 'geurhinder door veehouderijen De consequenties van deze nieuwe wetgeving zijn nog niet bekend. De Gemeente heeft om die reden een aanhoudingsbesluit ingesteld van maximaal 1 jaar, waardoor aanvragen gedurende dit aanhoudingsbesluit niet in behandeling worden genomen. Er is gesproken over de kermis. Vanuit de gebroeders Regter (exploitant) is gevraagd om een vast aanspreekpunt per dorp voor de kermis. Rapportage overige activiteiten Als gevolg van het bezwaarschrift van de Dorpsraad rondom realisatie van resocialisatiewoningen TBS, hebben de heren Linskens en van Soest een gesprek gehad met een extern bureau in opdracht van de Raad van State. Het verslag met de conclusie van dit bureau is ontvangen. De voorzitter trekt de voorzichtige conclusie dat het extern bureau geen reden ziet om de bouw van resocialisatiewoningen tegen te houden. Er volgt nog een hoorzitting in Den Haag. Het bedrijf Cordstrap uit Deurne gaat zich vestigen op de Blakt. De Dorpsraad is uitgenodigd voor een rondleiding. De financiële stukken worden in februari op de agenda geplaatst. De kascommissie bestaat uit de heer Cornelissen en de heer Arts (vervanger van de heer Hogeboom). 8. Commissie Stedelijk Beheer Bestemming waterpartij De pompen zijn in orde, de slangen moeten vervangen worden. Voor de verkoop wordt een artikel in Oostrums Weekblad geplaatst. In de vergadering van februari zal de loting plaatsvinden. Rapportage overige activiteiten Ondanks het slechte weer is de kerstboomverbranding goed verlopen. Er wordt in beeld gebracht wie sleutels en spullen van de Dorpsraad in bezit heeft. De heer Lensen vraagt bij de Gemeente een sleutel van de meterkast van de Gemeente. De vlaggenmast is weer compleet. Keijzers-Manders maakt binnenkort een proefopstelling voor de verlichting van de kerk. 9. Commissie Maatschappelijke diensten Projecten leefbaarheidsbudqet Tot nu toe is er 1 project ontvangen. De inschrijftermijn loopt nog t/m 31 januari 2007. 6

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 6