Februari maand van de gebitscontrole Gratis controles in Venray, Horst, Venlo en Blerick Februari is landelijk uitgeroepen tot de Maand van de Gebitsverzorging. Tijdens deze maand wordt er extra aandacht gevraagd voor het gebit van uw hond. Een goed moment om een gebitscontrole uit te laten voeren door uw dierenarts. Dierenartsenpraktijk Horst e.o. en de dierenspeciaalzaken Faunaland van Grootel in Horst, Venray en Venlo bieden u deze maand gezamenlijk een gratis gebitscontrole aan van uw hond. Daarnaast is aan deze gebitsmaand een tekenwedstrijd voor kinderen verbonden. De tekenaar van het mooiste en creatiefste dierengebit wint een compleet gebitsverzorgingspakket voor de hond en natuurlijk een speciale prijs voor de kunstenaar zelf. De tekeningen kunnen tot 1 maart worden ingeleverd bij de Dierenspeciaalzaken Faunaland in Venray, Horst en Venlo of bij de Dierenklinieken in Horst en Blerick. 80% heeft gebitsproblemen Vaak wordt er niet bij stilgestaan, maar onderhoud van het gebit is voor uw hond net zo belangrijk als voor uzelf. Ook een hond kan kiespijn krijgen. Zeker 80% van de honden ouder dan drie jaar heeft gebitsproblemen. Die problemen worden vooral veroorzaakt door tandplak en tandsteen. En naarmate een hond ouder wordt ontstaan er ook tandvleesproblemen. De hond krijgt een slechte adem, heeft moeite met het eten van harde brokken en heeft bovendien flinke pijnklachten. Verwaarloosde gebitsproblemen kunnen ernstige gevolgen hebben voor de gezondheid. Veel honden worden onnodig ziek door gebitsproblemen. De klachten variëren van slechte adem tot verlies van tanden of zelfs ontstekingen in belangrijke organen. Gebitsonderhoud Laat daarom regelmatig het gebit van uw hond controleren door uw dierenarts. Uw dierenarts controleert op tandsteen en tandplak dat onder verdoving wordt verwijderd. En indien nodig kan het gebit net als bij mensen een complete renovatie ondergaan met vullingen, polijsten en zelfs implantaten. Maar een dergelijke jaarlijkse gebitscontrole en eventuele reiniging is natuurlijk niet voldoende als u het gebit van uw hond blijvend in goede conditie wilt houden. Net als uw eigen gebit zult u het moeten onderhouden. Tijdens de gebitscontrole krijgt u ook advies over het onderhoud van het gebit. Aangeraden wordt het gebit 2 tot 3 keer per week te poetsen met speciale borstels en tandpasta met een aangepast smaakje. Daarnaast kunt u het dier regelmatig kauwstaven geven die een reinigende werking hebben. Als uw dier vaker klachten heeft valt het te overwegen speciaal voer te geven. Gratis gebitscontrole en Dentastix® voor uw hond In de maand februari kunt u een mooi begin maken met de jaarlijkse gebitscontroles. Gedurende deze maand kunt u op werkdagen op afspraak terecht tussen 15.00 en 16.00 uur tijdens een speciaal gratis gebitsspreekuur in de Dierenkliniek Horst e.o en in Dierenkliniek Blerick. In de Dierenspeciaalzaken Faunaland van Grootel in Venray, Horst en Venlo bent u ook welkom voor een gebitscontrole van uw hond tijdens de openingsuren. Op alle locaties krijgt u gratis Dentastix® voor uw hond. Voor meer informatie: www.qebitscontrole.nl of www.vooralledierenhetbeste.nl

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 11