Prinsenbal 13 januari 2007 In een bomvolle Oesterham werd afscheid genomen van Prins Sjoerd d'n Urste, adjudanten Paul en Roy en nar Bob. Prins Sjoerd bedankte nog een keer iedereen die dit voor hen geweldige seizoen mogelijk had gemaakt en wenste hun opvolgers veel succes toe. Nadat Prins Sjoerd d'n Urste door de ceremoniemeester was ontdaan van de mantel, steek, medaille en scepter kwam de AAP In actie. Inspelend op een nieuw hoogtepunt in Sjoerd zijn leven, zijn aanstaande huwelijk met Marieke, hadden zij weer iets prachtigs in elkaar gezet. Zo waren wij getuigen van zijn laatste avond als vrijgezel en natuurlijk van zijn huwelijk. Dit alles opgezet in de filmstijl van de jaren 20. Dit alles werd afgesloten met het bekende lied van Miriam Aarts "Hoije wao" wat live door AAP Sjoerd werd gezongen Na een korte pauze zagen we dat een groep zeerovers het podium in beslag hadden genomen. Aan de hand van de grootste zeerover van de "Aostrumse Beek" Kapitein Bas waren wij getuigen van de avonturen van de deze zeerovers. Het hoogtepunt was het vinden van een grote, goedgevulde schatkist. Met trots werd deze schatkist vanachter uit de zaal naar voren gedragen. Vol verwachting werd hij vervolgens geopend op het podium. De teleurstelling was echter groot toen er alleen een mantel,scepter en medaille in zat. Maar nog groter was de verrassing toen vervolgens Prins Noud d'n Urste alsnog uit de schatkist sprong. Daarna verschenen in vlot tempo op het podium zijn adjudanten Koen (Hermans) en Jan (Verheijen) en ook meteen zijn nar Hans (Custers). Nadat Prins Noud d'n Urste door ceremoniemeester Hans Holtackers (voor de laatste keer, hij wordt opgevolgd door Sjoerd) was voorzien van medaille, mantel, steek en scepter, richtte Prins Noud d'n Urste zich tot zijn onderdanen en eindigde met zijn lijfspreuk "As we gaon, dan gaon we mit zien alle!!!". Na de gebruikelijke prinsendans met Lisanne volgde vele felicitaties. Onder de klanken van "De Rosentaler" uit Merselo werden er nog enkele uurtjes uitbundig carnaval gevierd. Als laatste werd de residentie in café-zaal "Back in Time" in aanwezigheid van vele carnavalsvierders geopend door Prins Noud d'n Urste. Al met al kunnen we terugkijken op een geslaagd prinsebal mede dankzij de AAP, De Rosentaler, en natuurlijk de vele vrijwilligers. Bedankt hiervoor!!! 5

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 5