Stichting Dorpsraad Oostrum Hoefslag 3 5807 BT OOSTRUM tel. (0478) 510713 e-mail: mcfleuren@home.nl internet: www.dorpenvenrav.nl Rabobank Venray Meerlo-Wanssum 14.00.01.689 Vanuit de publieke tribune wordt opgemerkt dat de maximale parkeertijd nu op 7 dagen in de week en op 24 uur per dag geldt. Gevraagd wordt of dit wel noodzakelijk is? Ook heeft de Gemeente de uitspraak gedaan dat ze toch niet gaan handhaven op het parkeerverbod langer dan een half uur. Ook is er nu geen invaliden parkeerplaats meer. De Dorpsraad zal opnieuw met de Gemeente in overleg treden over de parkeerproblematiek op de Mgr. Hanssenstraat. Vanuit de publieke tribune wordt opgemerkt dat er op een aantal plekken in Oostrum regelmatig auto's half op de stoep geparkeerd worden. Dit verhindert de doorgang voor voetgangers, met name voor oudere mensen met een rollator. 7. Bespreking DOP projecten In de vorige vergadering is de commissies verzocht om projecten in beeld te brengen die opgepakt zijn of worden. Commissie Middelen Project nr. 20: doelgroep 12-16 jaar. De commissie gaat bij andere dorpen informeren hoe en welke activiteiten er daar georganiseerd worden. Project nr. 35: gemeentelijke monumenten. De commissie is hiermee bezig. Project nr. 21 en 37: de commissie gaat in overleg met de vrijwilligerscentrale. Daarna wordt bij verenigingen geïnventariseerd waar knelpunten zitten. Commissie Stedelijk Beheer Toegankelijkheid Oostrum: de commissie inventariseert hoe een aantal terreinen verfraaid/opgeknapt kan worden om het aanzicht van Oostrum te verfraaien. Verlichting Watermolenplein staat in 2008 op de agenda bij de Gemeente. Speelterrein in de nieuwe wijk in Oostrum is al bij de Gemeente in behandeling. Commissie Stedelijke Ontwikkeling en Commissie Middelen De projecten komen terug in Gebiedsgericht Werken. 8. Gebiedsgericht werken Maandag 18 december vindt besluitvorming plaats over de toekomstvisie. Eind januari vindt de vaststelling plaats van deze visie en het daaraan gekoppelde uitvoeringsprogramma. Definitieve gemeentelijke vaststelling van de visie en van het uitvoeringsprogramma gebeurt door de Gemeenteraad. Integraal Beheer Openbare Ruimte(IBOR) De heer Lenssen ligt de actuele stand van zaken toe van onderhoud/reparatie e.d. De Gemeente is gevraagd extra aandacht te geven aan de veiligheidssituatie bij de sloop van het oude Rabobank gebouw. De Gemeente geeft aan dat ze geen extra maatregelen neemt, omdat het een 30-km zone betreft. Vanuit de publieke tribune wordt gevraagd om toch door middel van een bord aan te geven dat er een weg naar rechts is. 5

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 5