AMNESTY Handtekeningenactie Amnesty groot succes International In de week vóór 10 december (Dag van de Mensenrechten) vroeg Amnesty International aandacht voor discriminatie in Europa. In dit kader voerde Amnesty Peel Maas in Venray en Horst aan de Maas actie voor Roma- kinderen in Slovenië, die vooral op onderwijs gediscrimineerd worden. Scholenwerkers verzorgden gastlessen aan de bovenbouw-leerlingen van het Raayland College in Venray en Dendron College in Horst om hen bewust te maken van hun eigen vooroordelen en dat deze kunnen leiden tot discriminatie. Daarnaast werd de jongeren gevraagd de actie voor Roma- kinderen te ondersteunen en hun naam onder een petitie te zetten, die aan de Sloveense autoriteiten toegestuurd zal worden. Op het Raayland College en Dendron College werden 1756 handtekeningen opgehaald. Bij de Gildeopleidingen nog eens 189. Bij de stand in de bibliotheek 150 en bij het "Korentreffen" in Oostrum 45 handtekeningen. Afgelopen koopzondag werden in het Venrayse centrum nog ongeveer 250 handtekeningen verzameld. Bij elkaar bijna 2400 namen. Een heel mooi resultaat. Op de treinstations in Oostrum en Sevenum werden ruim 700 flyers uitgedeeld. Ook in deze flyers werd aandacht gevraagd voor discriminatie in Europa, niet alleen in Slovenië maar ook in Frankrijk en Rusland. Door het massaal toesturen van petitielijsten en door de verdere nationale en internationale massale druk hoopt Amnesty dat de regeringen discriminatie in eigen land effectief gaan bestrijden. Discriminatie is niet alleen een mensenrechtenschending die op zichzelf staat, maar kan ook de toegang belemmeren tot andere mensenrechten, zoals het recht op onderwijs, werk of gezondheidszorg. Het kan leiden tot racistisch geweld en het hanteren van ongelijke maatstaven binnen justitie en politie. Wij willen iedereen bedanken voor de belangstelling en plaatsen van de naam op de lijsten. Tot de volgende actie! Het is al een keer via het Oostrums Weekblad bekend gemaakt dat onze oude consumptiemunten, de bekende witte en blauwe munten tot 1 maart 2007 ingewisseld kunnen worden voor een komsumptie. Daarna accepteren we alleen de nieuwe munten die bij de zittingsavonden in november 2006 voor het eerst zijn uitgegeven. Dus voel nog even in de zakken van je karnavalspak of er misschien nog een paar vergeten munten inzitten. Mart Kusters Secretaris Gemeenschapshuis D'n Oesterham 28 Svppon our tight for twmm tights

Oostrum's Weekblad | 2006 | | pagina 28