Kronenberg verrast Oostrum Oostrum leed afgelopen zondagmiddag een dure en onnodige nederlaag tegen het niet al te hoog geklasseerde Kronenberg. De thuisploeg begon te slap aan het duel en liet zich verrassen door een fel spelend Kronenberg dat op de counter levensgevaarlijk bleek. Dat Oostrum in de tweede helft de rug rechtte mocht niet baten want na 90 minuten stond er een 2-3 nederlaag op het bord. Illustratief voor het slappe begin was de manier waarop het eerste doelpunt van de gasten tot stand kwam. Een Kronenberg-speler begon aan de linkerkant van het veld met zijn actie en kon ongehinderd doorlopen richting de Oostrumse goal. Pas toen hij wilde uithalen schrok de Oostrumse defensie wakker en werd er aan de noodrem getrokken. Helaas gebeurde dit op de rand van het strafschopgebied, doorgaans de minst ideale plek om een tegenstander aan te laten leggen voor een vrije trap. En dat bleek ook nu het geval want het leer werd door Kim Huys met een mooie curve langs de verbouwereerde muur én doelman Ralph Kessels geschoten: 0-1. De thuisploeg leek nu wakker geschud maar wist tegen de goed georganiseerde verdediging van de gasten nauwelijks kansen te creëren. Dat de gelijkmaker in de 8e minuut toch in het net lag kwam dan ook doordat Oostrum goed gebruik maakte van een dood spelmoment. Een corner van Ruud Ousters kwam via de hoofden van de lange spitsen Jelle van Tilburg en Roy Willems voor de voeten van Rik Schlepers. Deze controleerde de bal met de rug naar de goal toe en schoot uit de draai binnen: 1-1. De gelijkmaker had echter niet het gewenste effect op het spel van de thuisploeg. Oostrum mocht van Kronenberg het spel proberen te maken maar de onvoorspelbare wind en voornamelijk de slordigheid in het eigen spel verhinderden dat dat lukte. Aan de andere kant bleef het opletten voor de counters van de agressief maar correct spelende gasten. Helaas was Oostrum in de 27e minuut even niet bij de les toen Kronenberg via een snelle inworp de weggeslopen spits bereikte. Deze draaide handig weg bij zijn tegenstander en legde de bal panklaar voor de meegelopen Rick Reinders die eenvoudig de 1-2 kon binnenschieten. Tot aan het rustsignaal dwong Oostrum ondanks een groot veldoverwicht vrijwel geen kansen meer af en was het duidelijk dat het in het tweede bedrijf anders moest. De tweede helft was echter nog maar net onderweg toen de goede Oostrumse bedoelingen een nieuwe dreun te verwerken kregen. Een slordige inspeelpass van achteruit werd door een Kronenbergse middenvelder onderschept en meteen diep gespeeld op de eenzame spits. Deze was net iets eerder bij de bal dan de uitkomende Ralph Kessels en prikte de bal met een slakkengangetje via de paal in het lege doel: 1-3. Nu de thuisploeg tegen een moeilijk overbrugbare achterstand aankeek werden dan eindelijk de mouwen opgestroopt en begonnen de combinaties een stuk beter te lopen. In de 60e minuut resulteerde dit dan ook in de aansluitingstreffer toen Ruud Ousters een voorzet vanaf links van Rik Schlepers langs de doelman knikte: 2-3. Met nog een half uur op de klok bleef de thuisploeg geduldig spelen om de gelijkmaker te forceren maar naarmate de tijd verstreek moest er toch alles-of-niets-voetbal gespeeld worden. Vanaf de zijkanten werden de ballen non-stop voor het vijandelijke doel gegooid maar iedere keer viel de bal net verkeerd of redde de doelman met katachtige reflexen. Het meest treffende voorbeeld van de pech die Oostrum ook parten speelde was de actie van een Kronenbergse verdediger die de bal van de lijn kopte terwijl hij geen idee had dat deze zijn richting op kwam. Ook een serie hoekschoppen en vrije trappen in Oostrums voordeel konden er niet voor zorgen dat de, op basis van de tweede helft, verdiende gelijkmaker nog zou vallen. Tot slot kon ook het wegzenden van Kronenberg-speler Rick Reinders in de 88e minuut de aanstaande Oostrumse nederlaag niet meer voorkomen. Komende zondag gaat Oostrum in Tienray op bezoek bij TOP'27, een tegenstander die op basis van de onderlinge resultaten van de laatste jaren een heuse 'angstgegner' genoemd mag worden.

Oostrum's Weekblad | 2006 | | pagina 12