7. Commissie Middelen Verslag dorpsradenoverleg - De heer Versteegen heeft de stand van zaken en de verdere invulling van het GGW toegelicht. De andere dorpen gaan vanaf 2007 meedoen. - De kermissen zijn geëvalueerd. Binnenkort vindt een evaluatie plaats met wethouder van der Broeck en de voorzitters van de Dorpsraden. De verwachting is dat de dorpen voortaan vooraf meer inspraak hebben. Beroep Raad van State Er heeft een gesprek plaatsgevonden tussen de heren Linskens en van Soest van de Dorpsraad en een onafhankelijk onderzoeksbureau dat in opdracht werkt van de Raad van State. Het gesprek betrof het bezwaarschrift dat door de Dorpsraad is ingediend inzake de afwijzing door de provincie van het bestemmingsplan van de Gemeente. Na afronding van het onderzoek, zal een hoorzitting plaatsvinden, waar de Dorpsraad geacht wordt aanwezig te zijn. Daarna volgt een uitspraak van de Raad van State. Deze uitspraak wordt begin 2007 verwacht en is bindend. Rapportage overige activiteiten De opdracht tot het vervaardigen van het kunstwerk is aan de heer van Maarschalkerwaard gegeven. De definitieve offerte blijft binnen het vastgestelde budget. De Dorpsraad wordt op de hoogte gehouden van de voortgang. Er moet nog een beslissing worden genomen wat er met de waterpartij gaat gebeuren. Dit wordt op de volgende agenda geplaatst. 8. Commissie Stedelijk Beheer Rapportage overige activiteiten De commissie vraagt offertes op voor het verlichten van de kerk. Het kerkbestuur wil de stroomkosten niet voor haar rekening nemen. De commissie zal bij de dorpen Leunen en Merselo informeren hoe het daar geregeld is. Er is een bouwvergunning nodig om een dergelijke verlichting te plaatsen. De voorzitter ontvangt hierover nog meer informatie. Ook wordt nog geïnformeerd of de Gemeente een bijdrage levert aan het verlichten van de kerk. Synthese wordt ingeschakeld om de subsidie aanvragen voor het kunstwerk in gang te zetten. De Gemeente onderzoekt wat mogelijk is met betrekking tot het plaatsen van infoborden. T.z.t. zullen criteria worden opgesteld waaraan het plaatsen van een bord moet voldoen. De resultaten van de workshops inzake het groenbeheer worden toegelicht op 15 november. De heer Lenssen zal deze toelichting bezoeken. Er is een kerstboom aangeboden door een inwoner van Oostrum. Deze moet dan wel door de Dorpsraad zelf gerooid worden. Er zullen een of enkele personen worden benaderd om dit vrijwillig te doen. De heren Lenssen en Manders bezoeken een informatieavond van IBOR (Integraal Beheer Openbare Ruimten) op 11 oktober. De commissie zal de bloembakken opnieuw aanplanten. 9. Commissie Maatschappelijke diensten Besluit procedure leefbaarheidfonds De commissie heeft een voorstel uitgewerkt met betrekking tot de aanvraagprocedure en bijbehorende criteria voor bijdragen vanuit het leefbaarheidfonds. De criteria zijn bewust eenvoudig gehouden om de toegankelijkheid te verhogen. De Dorpsraad gaat akkoord met de voorgestelde procedure en stelt voor 2007 een budget beschikbaar.

Oostrum's Weekblad | 2006 | | pagina 6