Senioren Oostrum koploper na zege Uitslagen zondag 24 september Hegelsom 1 - S.V. Oostrum 1 1 -4 Excellent 2 - S.V. Oostrum 2 2-1 S.V. Oostrum 3 -RKDSO4 2-6 S.V. Oostrum 4 - TOP'27 2 1 -4 Ysselsteyn 5 - S.V. Oostrum 5 2-1 S.V. Oostrum 6 - vrij Toxandria DA 1 - S.V. Oostrum DA1 1 -3 Oostrum speelde afgelopen zondag de uitwedstrijd tegen Hegelsom, de andere promovendus uit de zesde klasse. En evenals in beide ontmoetingen vorig seizoen trok Oostrum ook deze keer aan het langste eind, het werd 1-4. Beide ploegen begonnen een beetje afwachtend aan de wedstrijd. Het balbezit werd aan Oostrum gegund maar grote kansen wisten de gasten niet te creëren. Na het eerste kwartier begon Oostrum wat meer druk uit te oefenen op het Hegelsom-doel wat in de 20e minuut resulteerde in de verdiende openingstreffer. Op de linkerflank werd Rik Schlepers aangespeeld, deze kapte zijn man uit en zette voor op Jan Verheyen die de bal stijlvol achter de keeper knikte: 0-1 Hegelsom moest nu de verdedigende stellingen verlaten en begon zowaar best aardig te voetballen. Uit een vlotte combinatie door het Oostrumse centrum scoorde Gert-Jan Buissen in de 27e minuut de gelijkmaker: 1-1 Hierna liet de thuisploeg het initiatief weer aan Oostrum dat zo nu en dan gemakkelijk combinerend aan de vijandelijke goal kwam. Na het missen van een paar aardige kansen nam Oostrum vlak voor de rust weer de leiding. Ruud Ousters ontving de bal aan de rechterkant en besloot een poging van afstand te wagen. Zijn schot werd dusdanig van richting veranderd door een Hegelsoms been dat de te ver voor zijn goal staande keeper volmaakt kansloos was: 1-2. Na de thee kwam Oostrum weer sterk uit de startblokken want binnen vijf minuten lag Oostrums derde doelpunt in de touwen. Een verkeerd geraakte corner van Ruud Ousters zorgde bij de eerste paal voor verwarring tussen doelman en verdediger. Van deze merkwaardige klutssituatie profiteerde Rik Schlepers door van dichtbij raak te knikken: 1-3. Doordat de thuisploeg hierna een tandje bijzette en wat opportunistischer ging spelen kwam Oostrum een kwartier lang onder druk te staan. Toch bleef Oostrum redelijk eenvoudig overeind omdat er van enige aanvalsopbouw van Hegelsomse kant eigenlijk geen sprake was. Alle ballen die het Oostrumse strafschopgebied in werden gepompt waren redelijk eenvoudig te verwerken door de Oostrumse afweer. De paar ballen die wel op goal kwamen waren een prooi voor de goed keepende Ralph Kessels. Aan de Hegelsomse aanvalsdrang kwam in de 75e minuut een abrupt einde toen Ruud Ousters de wedstrijd op een schitterende manier in het slot gooide. Uitgeweken naar de linkerflank ontving de jongeling de bal van invaller Arjan Kempen. Hij dribbelde naar binnen en mikte de bal met zijn rechtervoet over de doelman in de verre kruising: 1-4 en de wedstrijd was beslist. Dat er hierna niet meer gescoord werd mag opmerkelijk genoemd worden. De normaal gemakkelijk scorende Arjan Kempen wist het leer van dichtbij niet langs de keeper te krijgen, en toen hem dit een paar minuten later wel lukte werd zijn doelpunt onterecht afgekeurd wegens buitenspel. Desondanks kwam de zege niet meer in gevaar en mocht Oostrum om kwart over vier de drie punten mee naar huis nemen. Door een beter doelsaldo heeft Oostrum nu zelfs de koppositie overgenomen van Montagnards, de ploeg waarmee het de eerste plaats deelt en die tevens komende zondag te gast is in Oostrum. Dus komt allen weer kijken! -11 -

Oostrum's Weekblad | 2006 | | pagina 11