Zelf uw stemming verbeteren Stichting Synthese en de afdeling Preventie en Informatie van de GGZ Noord- en Midden-Limburg starten 5 oktober met een cursus voor mensen met depressieve klachten. Depressieve klachten ledereen voelt zich wel eens somber. Echter, soms blijft die somberheid langer bestaan, alles lijkt kleurloos en u heeft nergens zin meer in. U kunt dan allerlei andere klachten krijgen zoals slaapproblemen, eetproblemen, vermoeidheid en schuldgevoelens. Sommige mensen weten zelf waar de somberheid vandaan komt. Voor anderen is de oorzaak helemaal niet duidelijk. De cursus 'Leren omgaan met depressie' is bedoeld voor mensen die last hebben van depressiviteit, somberheid of 'nergens meer zin in hebben'. Wat gebeurt er in de cursus? 'Leren omgaan met depressie' is een cursus. Het is geen gespreksgroep of psychotherapie. We gaan het niet hebben over uw jeugd of uw diepste innerlijk. In de cursus gaan we uit van de situatie zoals die nu is. In de cursus leert u praktische dingen, die u kunnen helpen om de depressieve gevoelens te overwinnen. Onderdelen die aan bod komen zijn: uitleg over depressieve klachten, omgaan met stress, meer plezierige activiteiten, omgaan met negatieve gedachten, positief leren denken, omgaan met anderen en opkomen voor jezelf. Bij alle onderdelen gaat het vooral om praktische vaardigheden en het toepassen hiervan in uw dagelijks leven. Een groot deel van de cursus gebeurt dus buiten de bijeenkomsten. Daarom is het belangrijk om tussen de bijeenkomsten te oefenen met de tips en handvatten uit de cursus. Praktische informatie over de cursus De cursus omvat 12 wekelijkse bijeenkomsten van elk 2 uur. Voorafgaande aan de cursus vindt een kennismakingsgesprek plaats met de cursusleiders. Daarin krijgt u uitleg over de cursus en wordt samen met u bekeken of de cursus aansluit bij uw verwachtingen en behoeften. Waar en wanneer? De cursus start 5 oktober in Venray. De bijeenkomsten vinden plaats op de donderdag middag op de locatie van Synthese. Bij voldoende aanmeldingen wordt ook een cursus in Venlo gestart. Kosten De kosten voor de cursus zijn 45,- euro (inclusief cursusmateriaal). Wilt u meer weten? Voor meer informatie en aanmelding kunt u contact opnemen met: Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid, telefoon: 0478 - 527 066 of e-mail: iqg@gqznml.nl 5 Noord GGZ

Oostrum's Weekblad | 2006 | | pagina 5