H.S.V. het Alvertje organiseert viscursus voor de jeugd. H. S. V. Alvertje Oostrum Hengelsportvereniging het Alvertje is sinds een tweetal jaren in het bezit van een uniek stukje viswater voor de jeugd; de jeugdvijver van het Wanssums Ven. Deze vijver ligt het in een prachtige omgeving en we durven bijna een vangstgarantie af te geven. Uit de hengelvangstregistratie 2005 blijkt namelijk dat er gemiddeld 11 vissen per uur werden gevangen door onze jeugd; een ongekend hoog aantal. Bovendien wordt er in 2006 weer 200 kilo vis uitgezet. Om beginnende vissers het vissen goed aan te leren organiseert de jeugdcommissie van het Alvertje ook dit jaar weer een viscursus voor de jeugd. Als kinderen gaan vissen vinden wij een paar zaken erg belangrijk. Op de eerste plaats moeten ze leren om verantwoord met de natuur om te gaan. Verder moeten ze een gevangen vis goed en met respect kunnen behandelen. Deze zaken krijgen dan ook alle aandacht in onze cursus. Tijdens onze viscursus zal een jeugdvisser tevens de kneepjes van het vak leren en daardoor meer vangen. Veel vangen geeft een extra stimulans en zal het plezier dat kinderen aan de hengelsport beleven alleen maar groter maken. De viscursus is helemaal gratis voor jeugdleden van de vereniging. De enige voorwaarde die we stellen is, dat de deelnemers goed moeten kunnen lezen, dus eigenlijk in groep 6 van de basisschool moeten zitten. Kinderen die nog geen lid zijn kunnen natuurlijk nog lid worden om aan de cursus mee te kunnen doen. Het lidmaatschap (met alle vergunningen) kost, voor kinderen t/m 14 jaar, slechts 8,50 euro per jaar. De vergunningen zijn verkrijgbaar bij Faunaland van Grootel in Venray en bij Hengelsport Speciaalzaak van de Ligt Allicht in Wanssum. Bij deze vergunning krijgt men ook een infoboekje over het jeugdwerk binnen de vereniging. Hierin zit ook een aanmeldingsformulier voor de cursus. De cursus bestaat uit 4 middagen en een korte cursusavond. Dag 1: Deze is gepland op woensdag 5 april in café-zaal Back in Time in Oostrum. De middag begint om 15.00 uur en duurt tot 17.30 uur en er komen 5 onderdelen aan bod. 1. Behandeling van de gevangen vis. 2. Aas en voer. 3.Vissoorten. 4. Aan de waterkant. 5. Hoe leeft een vis en hoe ziet hij eruit. Zoals bij een cursus gebruikelijk is, krijgen de kinderen natuurlijk ook wat huiswerk mee. Dit bestaat uit een aantal stukken uit het cursusboek die doorgelezen moeten worden en een aantal opdrachten, die uitgevoerd moeten worden. Dag 2: Die is op woensdag 12 april in café-zaal Back in Time in Oostrum. Deze middag begint om 15.00 uur en duurt tot 18.00 uur. Op deze middag worden enkele dingen uit de praktijk behandeld. 1. Vissnoer maken: 2. Haakje aanzetten: 3. Hengelsportmaterialen: Dag 3: Woensdagavond 26 april in café-zaal Back in Time in Oostrum. Deze avond begint om 18.30 uur en duurt tot 19.50 uur. Er is dan een toets over alles wat er op dag 1 en 2 aan bod is gekomen. 18

Oostrum's Weekblad | 2006 | | pagina 18