OIF11A h P Ontwikkelingen resocialisatiewoningen TBS-kliniek Stichting Dorpsraad Oostrum Van Broekhuizenstraat 51 5807 AK OOSTRUM tel. (0478)511513 internet: www.dorpenvenray.nl Als belangstellende inwoner van Oostrumse, zult u ongetwijfeld de berichtgeving in de pers vernomen hebben over de ontwikkelingen met betrekking tot de resocialisatiewoningen van de TBS-kliniek.. Gaarne willen wij als Dorpsraad u informeren wat onze stelling name hierin is. Wat is er gebeurd? De Gemeente Venray heeft bij Gedeputeerde Staten van Limburg het Bestemmingsplan Buitengebied ter goedkeuring voorgelegd. In dit bestemmingsplan heeft de Gemeente Venray vastgelegd dat er geen resocialisatiewoningen gebouwd mogen worden buiten de beveiligde omgeving van "de Rooyse Wissel" Zoals u bekend was dit ook het standpunt van de Dorpsraad. Denk hierbij nog aan het werk dat het actiecomité heeft verricht, alsmede het besluit van de Gemeenteraad van Venray hierover. Nu is juist dit onderdeel van het bestemmingsplan door Gedeputeerde Staten niet goedgekeurd. Wat kan dat betekenen? Omdat dit onderdeel van het bestemmingsplan niet is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten, is het in principe toch weer mogelijk geworden dat er resocialisatiewoningen gebouwd kunnen worden buiten de beveiligde omgeving van "de Rooyse Wissel". We moeten hierbij wel opmerken dat alsdan uiteraard alle bouwprocedures met beroepsmogelijkheden doorlopen moeten worden. Wat kunnen we nog te doen? De enige mogelijkheid die we nog hebben is bezwaar te maken bij de Raad van State, tegen het feit dat het College van Gedeputeerde Staten van Limburg het bestemmingsplan niet heeft goedgekeurd. Wat hebben we gedaan? Als Dorpsraad zijn wij van mening dat het niet zo kan zijn dat het (vermeende) succesvolle werk, dat destijds door velen ook door de Gemeente Venray is verzet om de bouw van de resocialisatiewoningen buiten de beveiligde omgeving van "de Rooyse Wissel" te voorkomen, voor niets is geweest. Wij hebben dan ook als Dorpsraad beroep aangetekend tegen deze beslissing bij de Raad van State. Ook de Gemeente Venray heeft beroep aangetekend tegen dit besluit. Verdere informatie! Van de verdere ontwikkelingen in deze kwestie zullen wij u uiteraard zo snel mogelijk op de hoogte brengen. Zoals u van ons gewend bent publiceren wij naast in dit weekblad ook op onze website: www.dorpenvenrav.nl (Oostrum) Dorpsraad Oostrum 9 OSTIUM

Oostrum's Weekblad | 2006 | | pagina 9