Stichting Dorpsraad Oostrum Van Broekhuizenstraat 51 5807 AK OOSTRUM tel. (0478) 511513 internet: www.dorpenvenray.nl Concept notulen van de openbare vergadering van Dorpsraad Oostrum Datum: 10 januari 2006 Locatie: d'n Oesterham Oostrum 1. Opening De voorzitter opent de vergadering en heet alle aanwezigen welkom op de eerste vergadering van 2006. De voorzitter wenst allen een goed nieuwjaar. In deze vergadering neemt de Dorpsraad afscheid van de heer de Haart. 2. Vaststelling van de agenda De agenda wordt zonder wijzigingen vastgesteld. 3. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen De kerstboomverbranding is goed verlopen. Wellicht is het mogelijk om met de andere dorpen uit de gemeente die kerstboomverbranding organiseren en de brandweer een afspraak te maken over het doven van het vuur. We hebben ter kennisname een brief, gericht aan de Gemeente, ontvangen betreffende overlast op een gedeelte van de van Broekhuizenstraat. Kleine Kernen Krant Limburg ligt ter inzage bij de secretaris. We hebben een verzoek ontvangen van de Gemeente om deel te nemen aan klankbordgroep de Blakt. De OVB is in 2005 gestopt met haar activiteiten. Het batig saldo is ter beschikking gesteld aan de Dorpsraad. In het kader van het DOP zal dit bedrag zinvol besteed worden voor de Watermolen. De heer Arts heeft 250 euro in ontvangst genomen. De voorzitter spreekt een woord van dank uit aan de OVB. 4. Notulen openbare vergadering d.d. 13 december 2005 p.1 Het onderwerp over 'servicewinkels' zou in deze vergadering behandeld worden. Het wordt geagendeerd voor de volgende vergadering. p.2 De heer Linskens en de heer van Maarschalkerwaard hebben de TBS kliniek bezocht. 5. Kunstwerk Dorpsplein De heer van Maarschalkerwaard geeft een toelichting op de maquettes die hij gemaakt heeft van het O-beeld. De kosten worden begroot op 3000 euro exclusief walsen en lasersnijden. De Dorpsraad geeft de heer van Maarschalkerwaard opdracht om het kunstwerk te ontwerpen en te laten vervaardigen tot een bedrag van maximaal 5000 euro. De TBS-kliniek brengt de uren van het maken niet in rekening. Daarnaast heeft de TBS-kliniek nog een bedrag geschonken. Het Dagelijks Bestuur zal in overleg met de heer van Maarschalkerwaard extra gelden proberen binnen te halen door middel van fondsenwerving. De voorzitter bedankt De heer van Maarschalkerwaard voor zijn toelichting. Hij ontvangt binnenkort de schriftelijke opdrachtbevestiging. 6. Locatiekeuze ondergrondse glascontainer De Gemeente heeft een mail gestuurd waarin zij aangeeft op zoek te gaan naar een locatie voor het plaatsen van de ondergrondse glascontainer. De Dorpsraad heeft in haar vorige vergadering reeds aangegeven dat haar voorkeur uitgaat naar de huidige locatie. Naast de glascontainer zal ook een ondergrondse blikcontainer worden geplaatst. De heer Franssen van de Gemeente komt met een voorstel richting de Dorpsraad voor een locatie, waarbij hij reeds heeft aangegeven dat de voorkeur van de Gemeente uitgaat naar hoek Hoefslag/mgr. Hanssenstraat. We wachten het definitieve standpunt en voorstel van de Gemeente af. 3

Oostrum's Weekblad | 2006 | | pagina 3