Oostrum heeft een nieuwe jeugdprins! Ook dit carnavalsjaar werd er weer in Aostrum een kersverse jeugdprins gekozen. Cafe-zaal Back in Time was afgelopen zaterdag omgetoverd tot een Karklingel Holland House. De hele zaal was omgetoverd in het oranje. De bondscoach Makro van Kwasten was op zoek naar een nieuwe aanvoerder voor het oranje legioen.Voordat er een nieuwe jeugdprins kon komen moesten we eerst afscheid nemen van onze jeugdprins Tim I, vorst Dennis en nar Danny. Dit trio werd natuurlijk bedankt door hun bondscoach. Ook hun werden in het oranje aangekleed. Voordat ze zich tussen de mensen konden voegen, moesten ze eerst -uit volle borst met de hele zaal het Wilhelmus zingen. Toen had onze bondschoach Makro van Kwasten een jong talent namelijk Ruud Custers gescout, zou die misschien geschikt zijn voor deze zware taak? Als opdracht moest hij een bal in zijn nek kunnen leggen, en dat wel 15 seconden lang, dit is hem niet gelukt. Ruud had duidelijk niet genoeg in zijn mars voor deze zware taak. De bondscoach heeft van zijn scouts vernomen dat er tien namen op zijn lijstje stonden die ook een aardig balletje konden trappen. Deze mannen moesten eerst door onze fysiotherapeut grondig worden ondezocht. Er hing op de tribune een spandoek van de trouwe oranjefans de familie Holtackers, met als tekst de Hollies in oranje. De bondscoach vroeg aan de analist wie dit waren. Opeens wist Makro van Kwasten van 1 persoon de naam, namelijk Hans Holtackers en dat hij ook wel een balletje kon trappen. Maar van die andere twee had hij nog nooit gehoord. Helaas was Hans er niet en moest er een vervanger komen, wie kan dit beter zijn als Prins Sjoerd I. Na wat technisch dribbelwerk werd het tijd voor een quiz om de kennis van de jongens te testen. Niemand bakte er wat van dus ook hun konden vertrekken, en dus ook geen aanvoerder worden van het oranje legioen. Onze Scheidsrechter van Zwieten had dan ook nog wat vragen aan het groentje van de grote raad genaamd Barry Cornelissen. Na de eerst vraag kreeg Barry al meteen de gele kaart nadat hij een foutief antwoord had gegeven op een gestelde vraag van de scheidsrechter. Na een volgende goedbeantwoorde vraag had hij de 3de vraag toch weer fout, en kreeg hij meteen de rode kaart toegewezen, een bekende kleur voor Barry! Ook hij had de kwaliteiten niet om een goede aanvoerder te zijn voor Oranje! Toen de fysio terug kwam waren er nog maar 3 kandidaten van de 10 overgebleven. Zo verscheen de perfecte aanvoerder voor het oranje team, namelijk Jeugdprins Tom II. Tom Kamphuis zal deze carnaval voorop gaan samen met Vorst Guus (Verstegen) en Nar Kees (Gommans). Hun motto is: Gen geklaeg gen gezeur gen gelall, weej viere dit joar enne fantastische carnaval Na het voorlezen van de Prinsenproclamatie hebben ze er nog een gezellige avond van gemaakt. STRUM

Oostrum's Weekblad | 2006 | | pagina 3