m Sinterklaas nog eventjes in Oostrum en de terugreis naar Spanje (deel 7) 2005 Dag jongens en meisjes, papa's en mama's, opa's en oma's of te wel dag allemaal in Oostrum en een beetje daarbuiten, Op moment dat jullie dit lezen, zijn we weer gearriveerd in Spanje, zijn we in het paleis in Madrid en zijn we al een flink eind op weg met het ophangen van de tekeningen, kleurplaten en het uitstallen van de prachtige boten, die veel kinderen, vooral kinderen uit Oostrum gemaakt hebben. Veel ruimtes in het paleis, vooral de feestzaal, zien er hierdoor nog gezelliger en feestelijker uit dan normaal. Het is nu 5 december, 19.54u en we zijn in het Sinterklaashuis in Weert; er zijn ongeveer 70 kinderen op bezoek, die thuis geen pakjesavond kunnen vieren omdat er problemen zijn. Deze kinderen vieren het feest bij ons in het Sinterklaashuis; het is er gezellig druk, er wordt gelachen, er worden rijmpjes en gedichten voorgelezen, mooie cadeaus uitgepakt, soms even gehuild, maar het is er vooral knus en warm. En, jongens en meisjes, meesters, juffen, ouders, directeur Monique, overblijfouders, Bert de gouden schoolassistent, gezellig, knus en warm was het op jullie school De Meulebeek. Het begon allemaal niet zo geweldig; de tocht met de luchtballon begon weliswaar voorspoedig, 's morgen om 6.00u opgestegen en zeker 'n uur probleemloos rond gevlogen endaarna ging het mis. De botsing met het vliegtuigje van de kerstman, de tuimeling uit de mand, de smak op de grond, de allereerste hulp door Yvonne Hanen, die de Sint z'n knie en grote tenen voorzag van pleisters, de redding door de kerstman, de noodlanding met het vliegtuigje van de kerstman tussen de kerstdennen van Clemence Weijs, de redding door diezelfde Clemence, de comfortabele rit op de kar achter de tractor tussen de kerstdennen van weer diezelfde Clemence, de hartelijke ontvangst op schooi door alle kinderen, de gezellige bezoekjes aan de groepen 1/2 a, 1/2 b, l/2c, 3, 4 en 4/5, de gezellige pauze met de meesters en juffen, kortom het was gewon tof, tof en nog eens tof. De Sint zit trots te kijken naar zijn cadeau, de bling, bling 'halsketting', 'de Sint is opgepimd'; gekregen van de kinderen, de parels van groep 1/2 b van juffrouw Jean, de twee verkopers, Joost en Tom, die als echte verkopers in hun speelgoedwinkel zitten. De Sint had er nog nooit van gehoord, hij is apetrots en vertelt het overal rond, hij zal de 'halsketting' volgende week, tijdens de vergadering in Madrid, aan iedereen laten zien. We zitten nog na te genieten van de optredens, de vele dansjes, de blokfiuiters, Martijn en Remco, de Pietendans van Thijs en Pim en niet te vergeten de rasechte presentatrices uit groep 5. Eigenlijk, is het te veel om op te noemen; zoals gezegd, het was gewoon tof, tof en nog eens tof. Het was ook wel leuk om nog even met Thijs vast te stellen dat hij er goed aan gedaan had om vorig jaar, net voor het vertrek naar Spanje, nog even met Sinterklaas te bellen om te zeggen dat hij voorlopig niet beschikbaar was voor de Pietenschool, hij wilde eerst volwassen worden. Nogmaals 'goed plan Thijs'. Jullie weten dat de Sint op dit moment 932 Pieten heeft, waarvan er 436 in Nederland waren, 400 in Spanje en 96 in Pakistan om daar de mensen te helpen, die hun huis en haard door de aardbeving zijn kwijtgeraakt; de Sint kan dus nog wel even vooruit. Tot slot; wij hopen dat jullie een mooie en zeker ook gezellige verjaardag van Sinterklaas hebben gevierd, dat jullie blij zijn met de cadeaus en dan zien we elkaar volgend jaar weer. Namens, Pedro, Bravouros, Bandouros, Manolito, Rodriga, Don Diego, Fernandez, Pareira, Gomez, Juan en uiteraard Sinterklaas, Muchos dios grandos Alfonso, de briefschrijfpiet 9 (nu echt het slotverhaal, er ging vorige week iets mis) V Wv

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 9