I.V.M. de komende feestdagen kopij graag tijdig aanleveren. Buitengebied en kernrandzone Tevredenheidscore uit enquête met betrekking het buitengebied van Oostrum. (natuur, milieu recreatie) (op de schaal van 1 tot 10) Vrouwen 7,08 Mannen 7,22 Gemiddelde 7,16 Algemeen Door het steeds vaker wegvallen van agrarische bedrijvigheid ontstaat in het buitengebied leegstand van agrarisch bebouwing. Hoewel in het Oostrumse buitengebied dit, gezien de beperkte agrarisch bedrijvigheid, in mindere mate voor zal komen verdient dit gegeven wel aandacht. Het waardevolle en open karakter van een buitengebied is gezien vanuit het leefmilieu een waardevol bezit. Visie Het buitengebied gezien vanaf de kern van Oostrum richting Boshuizerbergen en de Geystersebossen blijft aan beide kanten van de spoorlijn zijn open karakter behouden. Hierin zijn mogelijkheden voor de ontwikkeling van recreatieve voorzieningen zonder het gebied aan te tasten. Een verdere verstening in dit gebied is uitgesloten. Mogelijkheden worden gezocht voor kleinschalige activiteiten in vrijgekomen en nog vrij te komen agrarisch gebouwen, waarbij geen verdere verstening mag plaats vinden. Met name activiteiten op het gebied van recreatie moeten mogelijk worden gemaakt Het overgangsgebied van de kern naar dit buitengebied, de zogenaamde kernrand zone, zal dusdanig worden ingericht dat een geleidelijke overgang van rood(stenen) naar groen plaats vindt. Het buitengebied tussen Wanssumseweg en Geysterseweg kan gelden als gebied voor de verplaatsing voor de agrarisch bedrijven die in de kern liggen. Een verdere verstening in dit gebied is niet gewenst. Tussen de bedrijventerreinen, die tot het buitengebied behoren, en de woongebieden dient herkenbare afscheiding te zijn. Projecten -Eigenaren van vrij komende agrarische gebouwen worden gestimuleerd deze in te richten voor recreatieve doeleinden zoals bijvoorbeeld groepsaccommodatie en kampeervoorziening. -Gemarkeerde wandelroutes worden uitgezet. -Tussen de bedrijventerreinen en de woongebieden komt groenafscheiding. \WNDE REDfltfïE 7

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 7