Visie De leefbaarheid van Oostrum dient te worden gewaarborgd door de aanwezigheid van een aantal basisvoorzieningen. De basisschool is de spil voor leefbaarheid en zonder kan dus niet. Het aanwezige gemeenschapshuis dient nog meer de ontmoetingsplek te zijn voor de in Oostrum gevestigde verenigingen en groeperingen.De Watermolen met het plein hieromheen dient dé ontmoetingsplek te zijn en worden voor oud en jong. De kerk blijft nog steeds een belangrijke positie innemen met betrekking tot de religieuze beleving van de inwoners. Het blijft een plaats voor bezinning en een mogelijkheid voor vieringen van zowel droevige als feestelijke gebeurtenissen. Het verenigingsleven dient gestimuleerd te worden om als smeerolie van de saamhorigheid te blijven werken. De horeca blijft een ontmoetingsplek die bijdraagt tot binding van de gemeenschap Projecten -Het gemeenschapshuis overdag exploiteren als ontmoetingsplek en/of dagopvang, met zorgaspecten voor ouderen. Tevens hierin een soort service ruimte onderbrengen waar onder andere in beperkte mate bank en postzaken kunnen worden afgehandeld. Ook dient een huisarts en/of verpleegkundige hierin service te kunnen verlenen. -De Watermolen en omgeving "ombouwen" tot ontmoetingsplek voor jong en oud. Hiertoe het pand aanpassen en de omgeving "gebruiksveilig" maken. -Plaatsen van een permanente scatebaan(half-pipe). Voorzieningen voor sport en spel uitbreiden. -De kerk kan, als gebouw, naast de religieuze activiteiten, gebruikt worden voor andere activiteiten die passen bij de aard en tradities van een kerkgebouw. -Verenigingen en instellingen dienen te beschikken over voldoende vrijwilligers om de continuïteit in stand te houden. Hiertoe wordt het tot stand brengen van een permanente commissie gestimuleerd, die een databank beheert waarin vraag en aanbod van vrijwilligers voor alle verenigingen en instanties in Oostrum wordt afgestemd. -Stimulering van vestiging van detaillisten wordt vorm gegeven. Waarnodig dient het bestemmingsplan aangepast te worden om detailhandel verder toe te staan. 31) Wat vindt u van het voorzieningenniveau in Oostrum, gelet op de ontwikkelingen in de afgelopen jaren? Mannen 18 jaar 25 jaar 50 jaar 65 jaar 65 jaar e.o. Totalen Mannen Sterk achteruit gegaan 4 15 9 28 Licht achteruit gegaan 3 54 49 19 125 Vooruit noch achteruit gegaan 1 4 35 32 12 84 Licht vooruit gegaan 1 2 8 5 4 20 Sterk vooruit gegaan 1 1 2 259 8 —S32 m -g2. 33 S33 33

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 8