ZWARTE PIETEN OP BEZOEK Amnesty Peel Maas Ruim 400 handtekeningen voor Verdonk Amnesty Peel Maas is een onderafdeling van Amnesty International. Amnesty Peel Maas is actief in de gemeenten Bergen, Horst, Sint Anthonis, Meerlo-Wanssum en Venray en werkt daarbij nauw samen met andere regionale Amnestygroepen en met het landelijk secretariaat in Amsterdam. Met tal van acties brengt Amnesty Peel Maas mensenrechtenschendingen en vooral de strijd daartegen onder de aandacht van de inwoners in de regio. Daarnaast zet de groep zich actief in voor gewetensgevangenen en het behoud van mensenrechten overal ter wereld. Tentoonstelling Sint Nicolaas in Museum 't Freulekeshuus 14 oktober 2005 t/m 8 januari 2006 In Museum 't Freulekeshuus te Venray is momenteel een tentoonstelling te zien over Sint Nicolaas. Klopte reeds menig kinderhartje in blijde verwachting wat of de Goede Heilige Man dit jaar zou brengenZo begint het artikel in het Venloosch Weekblad van 10 december 1888 over de eerste intocht van Sint Nicolaas in Nederland. Deze eerste intocht werd in 1888 in Venray georganiseerd door Fanfare Euterpe. Op de tentoonstelling kunnen kinderen ruim tweehonderd ansichtkaarten van Sint Nicolaas bekijken. Ze kunnen wat te weten komen over het Sint Nicolaasgilde dat al bestaat sinds 1640 en vele foto's bekijken van de intochten in het verleden. Maar voor kinderen tot een jaar of negen is de testkamer voor speelgoed het hoogtepunt. Ze kunnen allerlei speelgoed testen, meten, inpakken en kijken of het door de schoorsteen past. En zodra de Sint in het land is komen op de woensdag- en zaterdagmiddagen tussen 14.30 en 15.00 uur Zwarte Pieten op bezoek in het museum. Als de kinderen de speelgoedtest goed doorstaan hebben krijgen ze een Pietendiploma en mogen ze een zakje pepernoten mee naar huis nemen. Bezoekadres Eindstraat 8, 5801 CR Venray, 0478 - 58 38 80 Open Woensdag, zaterdag, zondag van 14.00 - 17.00 uur. Gesloten Op tijdens het Kerst- en Nieuwjaarsweekeinde Toegang €2,-senioren, studenten, jongeren 6-15 jaar 1,-, MJKen kinderen 6 jaar gratis Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het museum op di, wo en do, telefoon 0478 - 583880. Amnesty Peel Maas zamelde 440 handtekeningen in tijdens hun vluchtelingenactie. Met deze handtekeningen roept de regionale Amnesty-afdeling minister Verdonk op om de kwaliteit van de adoptieprocedure te verbeteren. Vrijwilligers van Amnesty Peel Maas zamelden op zaterdag 12 november handtekeningen in bij Albert Heijn in Venray. Daar zijn bijna 300 handtekeningen verzameld. Ook op andere plaatsen, zoals in de kerk in Oostrum werden nog handtekeningen verzameld. In totaal worden 440 handtekeningen aangeboden aan minister Verdonk. Met de petitie roept roept Amnesty de minister op om de kwaliteit van de interviews in de asielprocedure te verbeteren; medisch onderzoek te doen naar martelingen, schendingen van mensenrechten serieus te nemen en te luisteren naar mensenrechtenorganisaties. Amnesty Peel Maas bedankt iedereen voor het tekenen van de petitie. Wie nog niet heeft getekend kan nog steeds zijn mening aan de minister kenbaar maken via www.amnesty.nl. 20 Actiefin Bergen. Horst. Sint Anthonis, Meerlo-Wanssum en Venray

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 20