D 01P51MB Roel Coppus, gebiedsmentor politie i 34® jaargang nr. 46 24 november 2005 Redactieadres: G. Smedts, Valkenkampstraat 14, 5807 AN Oostrum. Tel. 58 46 42. E-mailadres: oostrumsweekblad@planet.nl Rabobank: 12.81.44.912 Abonnement: 9,- per jaar Bezorging: "Periodiek", tel. 582877. Sluitingsavond in te leveren kopij: Maandagavond 18.00 uur. Stichting Dorpsraad Oostrum Van Broekhuizenstraat 51 5807 AK OOSTRUM tel. (0478) 511513 internet: www.dorpenvenrav.nl Het leefbaar houden van onze samenleving in het algemeen en die van Oostrum in het bijzonder is een gezamenlijke verantwoordelijkheid waar tal van partijen en belanghebbenden mee te maken hebben. Als er incidenten plaatsvinden die afbreuk doen aan deze leefbaarheid dan wordt het zaak om in te grijpen. Het liefst willen we deze incidenten natuurlijk voorkomen door preventief te werk te gaan. Het is erg belangrijk dat iedereen zich in Oostrum zich gezamenlijk verantwoordelijk voelt voor de leefbaarheid en veiligheid in Oostrum, met als inzet deze naar een nog hoger niveau te tillen. Niet alleen 'de gemeente', de wijk-/dorpsraden, scholen en ondernemers, gezondheids- instellingen en eerstelijns hulpverleners zoals de politie zijn hier dus verantwoordelijk voor maar ook de inwoners van Oostrum kunnen daar een rol van betekenis in hebben. Met name de buurtbewoners kunnen een duidelijk beeld geven van de problemen die er in hun straat, buurt of dorp spelen. Als er onregelmatigheden plaatsvinden (bijvoorbeeld als er sprake is van baldadigheid, vernielingen, zwerfvuil, overlast etc.) dan is er de mogelijkheid om deze meldingen door te geven aan de Politie Limburg Noord, basiseenheid Venray. (Tel. 0900-8844) Deze meldingen zullen bekeken worden door de gebiedsmentor van de politie in uw dorp. Indien er sprake is van een structureel probleem dan zal hij bekijken welke bijdrage de politie kan bieden. Vaak kunnen ook andere instanties een belangrijke taak hebben in het oplossen van een probleem. De gebiedsmentor zal in die gevallen kiezen voor een integrale probleemaanpak, waarbij ieder zich vanuit zijn eigen verantwoordelijkheid inzet voor de structurele oplossing van het probleem. Indien u meer informatie wenst kunt u uiteraard contact opnemen met; Politie Limburg-Noord District Venray Gebiedsmentor Venray-Oost (waaronder Oostrum) Roel Coppus Algemeen telnr. 0900-8844 E-mail: roel.coppus@limburq-noord.politie.nl OSTRUMS Weekblad OSTRUM Q

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 1