fin mDCT" NOBELNIEUWS NOBEL X Sinterklaas in Oostrum (deel 5) 2005 Dag jongens en meisjes, papa's en mama's, opa's en oma's of te wel dag allemaal in Oostrum en een beetje daarbuiten, Wat een intocht in Oostrum (zoasl in Sneek), mooi, gezellig, J feestelijk, druk, muzikaal, goed gemutst, veel kinderen en vooral veel blije gezichten. Tijd dus voor een knipoog. En tegelijkertijd, wat ging het op onderdelen weer lekker mis, keurig netjes in de pas met alle dingen, die al eerder mis gegaan waren. De trein (ik heb dit in de Oesterham niet eens tegen jullie gezegd), die bij het instappen de verkeerde kant op wilde rijden, de machinist, die we de helft van de pepernoten en een wortel van Amerigo hebben gegeven om de goede kant op te willen rijden, de koets, die er niet was, de Piet met de bril, die de startkabels uit de auto sloopt, de harmonie, die met de rug naar Sinterklaas speelt, de snoepzakken, die onbereikbaar zijn, het jeugdorkest, dat een kerstliedje speelt, ook nog even vals speelt, Alfonso, die te veel perernotenolie heeft gedronken, kortom, jongens en meisjes, het was supergezellig en super zoals alles opgelost werd. Om te beginnen, de kinderen, die de auto naar de Oesterham trekken, de behulpzame bodyguards, Helga, die voor alles oplossingen bedenkt, de enthousiaste mensen langs de route, het mooie bosje bloemen voor de Sint, de harmonie, die zich weer omdraait, het spel Yen je rot', om de snoepzakken omlaag te krijgen, het feestlied voor Pedro, Manolito, die als de duivel uit het doosje opeens opduikt, zijn boosheid uitlegt, een liedje in het Spaans zingt, alle kinderen, die enthousiast meezingen, ouders, die hun kinderen aanmoedigen, kinderen, die met de Sint en/of de Pieten op de foto gaan, de foto's, die dezelfde dag nog op de website van Oostrum geplaatst worden. Kortom, na terugkomst in het Sinterklaashuis, hebben we eerst gegeten, nog na zitten praten bij het haardvuur, een aantal gedichten geschreven, een paar cadeautjes ingepakt, Amerigo gevoerd en verzorgd, een mailbericht verstuurd naar Bravoerosuitgeput en voldaan in onze bedden gevallen, geslapen als twee dikke matrassen, gedroomd van de auto, die niet wil starten en omgetoverd wordt in een helikopter, van de prinses op het paard en de volgende dag weer uitgerust en vol goede moed aan de slag. Jongens en meisjes, allemaal dank voor deze prachtige intocht, volgende week nog een verhaaltje over onze verder avonturen en we zien elkaar op 5 december op jullie basisschool De Meulebeek. met een zonnige, Nederlandse en Spaanse groet, Alfonso, de briefschrijfpiet Rianne Schellekens is het afgelopen weekend op wedstrijd geweest in Horst. Zij behaalde met haar paard Syrena een 2e prijs met 173 en 171 punten in de klasse B dressuur. Ook Christel van Dijck viel met haar paard Uiver in de prijzen. Ze werd 1e met 169 en 170 punten in de klasse B. Voor de ponyruiters was er een selectiewedstrijd in Velden. Josette van de Berg is hier 6e geworden met haar pony Chicco in het DB springparcours. Ze kreeg 42 stijlpunten. Nobel 11 V

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 11