Algemeen In de gemeentelijke visie is als uitbreidingslocatie voor verdere woningbouw voorzien in het gebied dat wordt begrensd door Mgr. Hanssenstraat, Geysterseweg. Voorhanden zijnde inbreidingslocaties zijn eveneens voor woningbouw beschikbaar. Als reserve bouwlocatie is een gebied ten noorden van de van Broekhuizenstraat aangemerkt. Woningbouw krijgt prioriteit boven de ruimteclaim voor natuur, landschap en landbouw De huidige kerngrens is de begrenzing voor verdere woningbouw. Momenteel wordt reeds invulling gegeven aan een bouwproject in Oostrum-Oost; verdere invulling van dit gebied wordt belemmerd door twee milieucirkels. Deze milieucirkels liggen tot ver over de al lang bestaande bebouwing. Dit betekent dat actie ondernomen moet worden om de milieucirkels op te heffen. Visie Op basis van de resultaten van de enquête mag Oostrum, uitgestreken over een termijn van 15 jaar, verder groeien naar ongeveer 3000 inwoners. Dit vergt een uitbreiding van het woningbestand. Het aanbod van woningen dient afgestemd te worden op het toenemende aantal ouderen, evenals op degenen die als zogenaamde starters worden aangemerkt, te weten: jonge gezinnen en alleenstaande jongeren. In het woningaanbod dient een goede balans te zijn tussen de behoefte aan koop- en huurwoningen. Hiertoe dienen woonvormen als levensloopbestendige woningen, senioren woningen, zorg woningen en appartementen te worden gerealiseerd. Het doel hiervan is ouderen zolang mogelijk zelfstandig te laten wonen en zelfstandig gebruik te laten maken van de aanwezige voorzieningen. Daarnaast dienen ouderen zonodig gebruik te kunnen maken van zorgaanbod in hun directe omgeving om deze doelstelling te bereiken. Deze woonvormen dienen dan ook in het centrum te worden gerealiseerd zo dicht mogelijk bij de bestaande voorzieningen. Om het mogelijk te maken voor starters en alleenstaanden een woning in eigendom te verwerven dient er aanbod van goedkopere woningen te komen. Voor deze groep is het niet noodzakelijk direct in het centrum te wonen. Een opname van goedkopere woningen in de voorziene uitbreidingslocaties ligt voor de hand en is noodzakelijk. Het moet mogelijk zijn om vrijkomende agrarische bebouwing in het buitengebied een bestemming te geven, bijvoorbeeld voor woondoeleinden, recreatie en/of beperkte detailhandel. Het buitengebied mag hierdoor echter niet negatief worden aangetast. In de verdere invulling van de uitbreidingslocaties voor woningen dient zo weinig mogelijk serie-, systeem- en/of projectmatige bouw te worden gerealiseerd. Diversiteit van de woningen, zowel in de huur- als de koopsector, dient voorop te staan. Hierbij dienen in principe de wensen van de toekomstige bewoners leidend te zijn. Het gebied van de uitbreidingslocatie tussen Geysterseweg en van Broekhuizenstraat dient ingevuld te worden met vrije sectorbouw met grotere bouwkavels. Hiermede wordt een meer natuurlijke overgang van de kernrandzone met het buitengebied gerealiseerd. Woningbouw wordt in principe in uitbreidingslocaties gerealiseerd. Indien inbreidingslocaties ontwikkeld worden dient dit bij voorkeur te geschieden door woningbouw voor senioren. Om verstening van het centrum zoveel mogelijk te voorkomen, dienen de nog beperkte open plekken in het centrum behouden te blijven en daar waar mogelijk extra groen te worden gerealiseerd.

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 5