Redactieadres: G. Smedts, Valkenkampstraat 14, 5807 AN Oostrum. Tel. 58 46 42. E-mailadres: oostrumsweekblad@planet.nl Rabobank: 12.81.44.912 Abonnement: 9,- per jaar Bezorging: "Periodiek", tel. 582877. 34® jaargang nr. 42 Sluitingsavond in te leveren kopij: 27 oktober 2005 Maandagavond 18.00 uur. Sinterklaas op weg naar Oostrum (deel 1) 2005 Dag jongens en meisjes, papa's en mama's, opa's en oma's of te we! dag allemaal in Oostrum en een beetje daarbuiten, Weten jullie het nog? De afsluiting van het laatste bericht vorig jaar: 'muchos dios grandos en graag tot volgend jaar' Sjefke de briefschrijfpiet En nu zijn we dus alweer bijna 'n jaar verder. 'De tijd vliegt', zeggen we vaak. Zo lijkt het ook wel echt te zijn, nog maar 3 weken en de grote stoomboot (pakjesboot 14) meert weer aan in Nederland. Een spannende tijd breekt aan ener moet nog veel gebeuren voordat het zo ver is. Zo moeten er nog veel cadeautjes uitgezocht worden, uit de magazijnen gehaald worden, getest worden, ingepakt worden, voorzien van stickers met namen van kinderen erop Kortom er moet nog hard gewerkt worden, iedereen doet zijn best, iedereen is van 's morgens vroeg tot 's avonds laat druk in de weer, daar ligt het niet aan. Het schiet dus wel op, tegelijkertijd gaan er veel dingen mis, soms lijkt het wel alsof alles mis gaat; De plakband op, de schaar weer zoek, het inpakpapier op, de lamp in het magazijn kapot, de stickers op, veertig Pieten, die tegelijk griep hebben en in bed liggen, Sinterklaas, die zijn mijter kwjijt is, Sinterklaas, die zijn leesbril kwijt is, de opknapbeurt van de werkkamer, die veel langer duurt dan gepland was, de hond van Manolito, die in het water valt en er met behulp van de brandweer uitgehaald moet worden, de schoorsteen van de eetkamer, die verstopt is, de loopplank van pakjesboot 14, die helemaal verrot is, de poes van Pedro, die boven in de sinaasappelboom vlak voor het paleis geklommen is en met haar staart verward raakt in een tweetal takken, de koets, die door zijn as zakt, het paard Amerigo, dat last heeft van zijn enkel, Sjefke, die niet op tijd terug is uit Pakistan om brieven te schrijven, de kapper van Sinterklaas, die ontslag heeft genomen,en zo kan ik nog wel even door gaan. Gelukkig lijdt de stemming er niet onder, de Pieten blijven vrolijk, zingen, fluiten, maken grapjes, halen allerlei kunstjes uit, lopen over een koord, schommelen door de gezellige grote woonkamer, Sinterklaas, die met veel plezier bezig is met het schrijven van een nieuw boek, nee de stemming is en blijft goed en toch'hoe komt dat nou, dat er zoveel mis gaat'. We hopen maar dat dit allemaal minder wordt als we eenmaal op de boot zijn en zeker als we eenmaal in Nederland zijn. Jongens en meisjes, ik hou jullie op de hoogte, tot volgende week, met een zonnige en Spaanse groet, Alffonso, de briefschrijfpiet 0STRUMS Weekblad

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 1