Gemakkelijk middagje voor Oostrum Oostrum heeft thuis tegen SVS Stevensbeek een zeer eenvoudige overwinning geboekt: 6-1. Vanaf het eerste fluitsignaal trok de thuisploeg ten aanval om een vroege openingstreffer te forceren. De kansen hiervoor stapelden zich dan ook in rap tempo op maar de Oostrummers faalden keer op keer in de afronding. Oostrum pinde de Stevensbeekse ploeg vast op de eigen helft en wist met zo'n beetje iedere aanval gevaar te stichten. De gasten daarentegen hadden de grootste moeite om de bal in de ploeg te houden en produceerden in de gehele eerste helft slechts één schotje op goal. Naarmate de wedstrijd vorderde, en de openingstreffer uitbleef, ging Oostrum steeds onrustiger voetballen. De spelers wisten elkaar steeds moeilijker te vinden en SVS kon zo redelijk eenvoudig overeind blijven. Bovendien werd de thuisploeg ook consequent tegengewerkt door de Stevensbeekse grensrechter die bij praktisch iedere Oostrumse aanval zijn vlag omhoog stak. Dat dit vaker wel dan niet ten onrechte gebeurde was de scheidsrechter echter niet ontgaan. Na wederom een verkeerd vlagsignaal ging de man in het zwart maar eens even praten met de grensrechter om hem de regels nog eens uit te leggen. De korte opfriscursus schoot echter in het verkeerde keelgat bij de Stevensbeekse vlagger waarop deze zijn vlag prompt neergooide. Na een kort oponthoud kon de wedstrijd weer vervolgd worden en zou Oostrum in de extra tijd van de eerste helft eindelijk de openingstreffer kunnen bejubelen. Linksback Frank Frederix haalde de achterlijn en leverde een loepzuivere voorzet af die door Ruud Custers binnen werd gevolleerd: 1-0 SVS begon feller aan de tweede helft en kwam zowaar tot een vlot lopende aanval die hen een aardige scoringsmogelijkheid opleverde. Als de gasten hier al een beetje moed uit geput zouden hebben dan was die een minuut later wel weer in de schoenen gezonken. De gasten brachten zichzelf namelijk de genadeklap toe door Oostrum de tweede treffer op een presenteerblaadje aan te reiken. Aanvoerder Ton Bens speelde te zacht terug op zijn doelman waardoor Dick Janssen de bal op kon pikken en in het lege doel kon schuiven: 2-0. Oostrum drukte hierna door en breidde de voorsprong snel uit naar 3-0. Bas Kessels volleerde een voorzet van rechts met een atletische trap achter de Stevensbeekse doelman. Hierna was het aan Jan van de Ven om de mooiste treffer van deze middag te maken. Met de bal aan de voet trok hij vanaf rechts naar binnen, passeerde vier Stevensbeekse verdedigers en schoot de bal vervolgens met links in het dak van het doel: 4-0. Vervolgens liet Oostrum de teugels een beetje vieren en moest het zelfs een tegentreffer slikken. Een vrije trap van een meter of 35 werd door de muur van richting veranderd en verdween via de paal in het Oostrumse doel: 4-1. Na deze treffer was Oostrum weer bij de les en ging het weer vrolijk verder met het creëren en helaas ook het missen van kansen. In de 70ste minuut kreeg Oostrum een vrije trap te nemen op zo'n 20 meter van het doel. Dick Janssen schoot dit buitenkansje met een prachtige curve in de linker bovenhoek: 5-1. Geheel onnodig sloeg enkele minuten later de vlam volledig in de pan. Bas Kessels was te laat met zijn tackle en torpedeerde zijn tegenstander vlak voor de dug-out van de gasten. Voor deze donkergele overtreding ontving Kessels een normale gele kaart, tot groot ongenoegen van alles en iedereen uit Stevensbeek. Vooral de linksback van de gasten kon zijn hoofd niet koel houden en maakte de scheidsrechter uit voor van alles en nog wat. Toen hem de rode kaart werd voorgehouden ontstak vervolgens de grensrechter, die al in de eerste helft het vlaggetje erbij neer had gegooid, in woede en wilde de arbiter te lijf gaan. Nadat deze man weer tot bedaren was gebracht kreeg hij op de koop toe nog een gele kaart en kon er weer verder gevoetbald worden. In de resterende tijd speelde Oostrum de wedstrijd rustig uit en wist het nog een keer te scoren. Invaller Bas Camps fleurde zijn debuut op met een bekeken assist op Dick Janssen die vijf minuten voor tijd de eindstand op 6-1 bepaalde. Zo behaalde Oostrum een dikke overwinning die nog vele malen hoger uit had kunnen vallen als met name in de eerste helft wat zuiniger met de kansen was omgesprongen. Volgende week speelt Oostrum de topper in en tegen Holthees. Programma zondag 02 oktober Holthees 1 SV United 2 S.V. Oostrum 3 RESIA 2 - S.V. S.V. Oostrum 5 S.V. Oostrum 6 Handel DA1 - S.V. Oostrum 1 - S.V. Oostrum 2 - EWC 3 - Oostrum 4 - Volharding 6 - Ysselsteyn 5 - S.V. Oostrum DA1 14.30 11.30 (sport park Wanssum) 12.00 11.30 10.00 10.30 11.00

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 8