Cursus Goed Gewicht in Zicht Ziekenverzorging Thuis Een cursus van Groene Kruis Pluspakket in Venray MWM* Noord «Umburg GROEP De vakanties zijn weer voorbij. En hier en daar zal er wel een kilootje extra aan zijn blijven zitten! Groene Kruis Pluspakket heeft hiervoor iets te bieden: de cursus Goed Gewicht in Zicht. Het Pluspakket start op 19 september a.s. in Panningen en op 22 september in Horst met deze cursus. In deze cursus, bestaande uit zes bijeenkomsten onder leiding van een diëtist, leert men de eigen eetgewoonten kennen en ook hoe deze zijn aan te passen en te beheersen. Tijdens de cursus wordt gebruik gemaakt van de zelfcontrole-methode. Er wordt veel aandacht besteed aan productinformatie om zo tot een verantwoorde keuze te komen uit het grote aanbod van levensmiddelen. Zowel de diëtist als de cursisten zijn erg enthousiast over deze werkwijze. De onderlinge steun vinden zij erg belangrijk. Een cursist: 'Ik heb erg veel geleerd in deze zes weken. Ik dacht dat ik het allemaal zo slecht nog niet deed. Door de zelfcontrole-methode heb ik geleerd kritisch naar mijn eigen voedingsgewoonten te kijken. Nu zie ik wat ik 'fout' doe en wat ik moet veranderen. Aan de 'foutjes' wordt nu gewerkt. En door de weeg/knipkaart kan ik ook na afloop van de cursus mijn gewicht in de gaten houden. Dit is een goede steun.' De cursus is ook geschikt voor groepen, o.a. de tennisclub, de kaartclub, vrouwenbond etc. Groepen die aan het gewicht willen werken kunnen speciaal voor hun club een aanvraag voor de cursus indienen. Voor inlichtingen en aanmeldingen kunt u contact opnemen met onze Klantenservice, bereikbaar tijdens kantooruren via telefoonnummer (077) 320 95 95. Zorgverzekeraars vergoeden vaak (gedeeltelijk) de kosten van deze cursus, informeer hiernaar bij uw zorgverzekeraar. Thuis een zieke verzorgen is niet altijd even makkelijk. Het komt echter steeds vaker voor dat de partner of de familie geconfronteerd wordt met een zieke die thuis verzorgd wil worden. Voor familieleden is dit vaak een grote verantwoordelijkheid, die veel onzekerheden met zich meebrengt. Daarom organiseert Groene Kruis Pluspakket de cursus Ziekenverzorging thuis. De cursus wordt gegeven in Venray en start op 21 september a.s. Partners en familieleden, die thuis een zieke verzorgen, of in de toekomst hiermee te maken krijgen, worden uitgenodigd aan deze cursus deel te nemen. U kunt u hiervoor aanmelden tot 7 september a.s. In de cursus wordt - op praktische wijze - geleerd hoe om te gaan met de verzorging van een zieke en wat daarbij allemaal komt kijken. Onderwerpen die aan bod komen zijn o.a.: de inrichting van de ziekenkamer; lichamelijke verzorging; gevaren bij bedverpleging; voeding voor zieken; gebruik van medicijnen etc. De begeleiding van de cursisten is uiteraard in handen van een gekwalificeerde wijkverpleegkundige. Voor meer informatie of aanmelding kunt u contact opnemen met onze Klantenservice bereikbaar tijdens kantooruren via telefoonnummer 077 320 95 95. U kunt ook onze site bezoeken: www.qroenekruis.org. Pluspakket Groene Kruis K2ZORG

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 12