t FreulekesFiuus VENRAY VERBEELD Museum Geschied- en Oudheidkundig Museum Venray Vrijetijdskunstenaars over hun eigen stad 11 juni t/m 2 oktober 2005 De zomertentoonstelling van 2005 in Museum 't Freulekeshuus wordt verzorgd door cursisten van het kunstencentrum Jerusalem, afdeling beeldend. Er is gekozen voorwerk van gevorderde cursisten tekenen en schilderen, die gedurende het seizoen 2004 - 2005 aan de slag zijn gegaan met het thema Venray onder leiding van de docenten Jeanny van Lieshouten Leo Coppus. Er worden ruim veertig werken gepresenteerd in uiteenlopende technieken en benaderingen waarbij oorspronkelijkheid en kwaliteit voorop staan. Met deze tentoonstelling krijgt het Kunstencentrum de gelegenheid het belang van de amateurkunsten aan te tonen en te onderstrepen. In de lessen tekenen en schilderen van het Kunstencentrum Jerusalem onder leiding van Van Lieshout en Coppus wordt elk seizoen een thema gekozen uit de kunstgeschiedenis, de actuele moderne kunst en tentoonstellingen. Het seizoen 2004 - 2005 stond in het teken van de Popart, een kunststroming die ontstaan is in de jaren zestig in Amerika en Engeland. Geïnspireerd door de populaire cultuur, moest de kunst bereikbaar en begrijpelijk worden voor iedereen. De Popart haalt de banale, de triviale dingen, gebeurtenissen uit het dagelijkse leven uit hun context en verheft deze tot kunst. Juist onder jonge hedendaagse kunstenaars is de invloed van de Popart weer actueel. Dit is bijvoorbeeld ook te zien in de reeks tentoonstellingen van het Odapark "Living apart together". Het was voor de docenten een verrassing om te ontdekken dat er zoveel overeenkomsten waren met hun programma. Dit was puur toeval. Maar het geeft ook aan dat het Kunstencentrum Jerusalem afdeling Beeldend met haar amateurkunst de lat hoog legt. De tijden van geknutsel in de marge zijn allang voorbij, zeker in het huidige politieke klimaat waarin ook de amateurkunst onder vuur ligt, is het van belang dat het Kunstencentrum Jerusalem kwaliteit blijft bieden en zich daarmee kan onderscheiden en haar bestaansrecht kan bewijzen.Gelukkig staat de gemeente Venray positief tegenover de amateur kunsten, getuige de steun voor de prestigieuze fusie tussen de voormalige Muziekschool en de voormalige Vrije Academie en afdeling Ballet tot één Kunstencentrum. Het bestuur van het Freulekeshuus stelde voor om een tentoonstelling in het kader van het thema Venray te organiseren. Dit voorstel gecombineerd met ons thema Popart heeft geleid tot speciaal voor deze gelegenheid gemaakte werken. Het Kunstencentrum Jerusalem is daardoor in de gelegenheid iets terug te doen voor de subsidie die wij nodig hebben. In de uitwerking van het thema Venray zijn we uitgegaan van triviale Venray-plaatjes zoals ansichtkaarten, maar ook van de geschiedenis van Venray in het algemeen en die van het gebouw van het Kunstencentrum Jerusalem in het bijzonder. De resultaten zijn verbluffend! Speelse collages, realistische schilderijen, gevarieerd in techniek en stijl waarbij zichtbaar is dat deze groep van gevorderde cursisten een eigen handschrift heeft ontwikkeld, een eigen beeldtaal, en dit keer is 'Venray verbeeld'. Bij deze tentoonstelling is een lesbrief ontwikkeld voor de middelbare school (CKV). Bezoekadres Eindstraat 8, 5801 CR Venray, 0478-583880 Open Woensdag, zaterdag, zondag van 14.00 - 17.00 uur. Gesloten Op erkende feestdagen, met carnaval en tijdens de Venrayse kermis. Toegang 2,-senioren, studenten, jongeren 6-15 jaar 1,-, MJK en kinderen 6 jaar gratis Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het museum op di, wo en do, telefoon 0478 - 583880.

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 15