Mariaprocessie aanstaande zondag 22 mei. Zondag 22 mei a.s. wordt de jaarlijkse Mariaprocessie gehouden. Deze processie wordt voorafgegaan door een plechtige Hoogmis, die om 10.30 uur in de parochiekerk begint. In deze Hoogmis zal Deken Smeets uit Venray voorgaan. Na de Hoogmis wordt om 11.30 uur de processie gehouden. De viering zal worden opgeluisterd door het Gemengd Koor en onze Harmonie Sub Matris Tutela. Bovendien zal medewerking worden verleend door het gemengd Koor uit Maashees en door het Gilde van Gemert. Kinderen van de basisschool zullen tijdens de processie bloemen strooien. Gereserveerde plaatsen in de kerk. In de kerk zullen vooraan enkele banken worden gereserveerd voor mensen met een handicap. Wij nodigen hen uit daarvan gebruik te maken. Bovendien worden er enkele banken gereserveerd voor het Gilde uit Gemert. Volgorde in de processie. 1. Harmonie Sub Matris Tutela. 2. misdienaars met kruis 3. processiegangers 4. kinderen die bloemen strooien 5. beeldje van O.L. Vrouw van Oostrum 6. Gemengd Koor Oostrum en Gemengd Koor Maashees 7. misdienaars met wierooksvat 8. kerkbestuur en baldakijndragers 9. priester met het Allerheiligste 10. Gilde van Gemert Route van de processie. Als vanouds is de route een rondgang rond de kerk. Vertrek bij de kerk, vervolgens Mgr. Hanssenstraat, Watermolenstraat, gedeelte Randenrade, Vlasakker, Mgr. Hanssenstraat, aankomst op het Dorpsplein, waar de afsluitende plechtigheid wordt gehouden. Vlaggen. De route van de processie wordt zondagmorgen zoals gebruikelijk feestelijk versierd. De aanwonenden van de route worden verzocht om zondag zoveel mogelijk te vlaggen. Tijdelijke afsluiting Mgr. Hanssenstraat. Tijdens de processie en de afsluitende plechtigheid op het Dorpsplein zal het gedeelte van de Mgr. Hanssenstraat tussen de aansluiting met de Watermolenstraat en de aansluiting met de Geijsterseweg tijdelijk (van ongeveer 11.00 uur tot 13.00 uur) worden afgesloten voor het doorgaande verkeer. Dit verkeer wordt omgeleid via de Witte Vrouwenstraat. Voor de aanwonenden, die hierover afzonderlijk worden geïnformeerd, blijft de doorgang zo nodig mogelijk. Wij rekenen graag op uw medewerking!

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 3