Monsterzege Oostrum op hekkensluiter I.v.m. koninginnedag is onze winkel zaterdag 30 april geopend van 8.30 uur tot 13.00 uur. CASTEN RAYSEWEG 14 OIRLO Na een weekendje zonder voetbal mocht Oostrum deze zondag tegen Astrantia uit Middelaar weer de wei in. De thuiswedstrijd in november was met 1-2 verloren gegaan dus Oostrum wist dat ze deze tegenstander niet mocht onderschatten. Dat deed de ploeg dan ook niet waardoor er na negentig minuten voetbal een riante 0-7 eindstand op het scorebord stond. Oostrum kwam zoals vaker fel en gevaarlijk uit de startblokken en het eerste schot op doel was dan ook meteen raak. Roy Willems legde een diepe bal af op de inkomende Rik Schlepers die meteen uithaalde en zijn schot vanaf zo'n 25 meter in de bovenhoek zag verdwijnen: 0-1. Een ongekende luxe voor de ploeg die normaal gesproken wel meer dan één kansje nodig heeft om tot scoren te komen. De vroege treffer bracht echter niet de verwachte rust in het spel en Oostrum liet het balbezit daarom maar aan de thuisploeg. De hekkensluiter combineerde aardig maar kwam niet gevaarlijk in de buurt van het Oostrumse doel. In de 10e minuut leidde balverlies van Astrantia de tweede Oostrumse treffer in. Rik Schlepers verzond een diepe pass op Frank Frederix die zonder steun van medespelers maar besloot zelf uit te halen en hiermee de keeper in de korte hoek verraste: 0-2. Hierna begon het bij Oostrum wat beter te lopen en creëerde de ploeg tal van grote kansen, de ene nog moeilijker te missen dan de andere. Zelfs voor een leeg doel waren de Oostrummers zo vriendelijk om de bal maar naast of over te schieten. Ook een terecht gegeven strafschop werd door Rik Schlepers vakkundig om zeep geholpen. Na een half uur spelen werd de voorsprong dan toch uitgebreid. Aanvoerder Bas Kessels stoomde op door het centrum en besloot bij gebrek aan afspeelmogelijkheden maar voor eigen succes te gaan. Hij glipte langs de laatste man en werkte de bal vervolgens in twee instanties in het vijandelijke doel: 0-3. Oostrum bleef hierna de gevaarlijkste ploeg en tilde een paar minuten later de marge zelfs naar vier doelpunten. Een indraaiende corner van Jan van de Ven werd door Rik Schlepers bij de tweede paal diagonaal binnengekopt: 0-4. Hierna liet Oostrum de teugels vieren en wist Astrantia zelfs via afstandschoten nog tweemaal de lat te raken. De 0-4 voorsprong bleef tot aan het rustsignaal op het scorebord staan waar dubbele cijfers na drie kwartier spelen ook al mogelijk waren geweest. Na de pauze veranderde er weinig aan het beeld van de rommelige wedstrijd. En omdat bij de thuisploeg de moed al diep in de schoenen was weggezonken en bij Oostrum iedereen wel een doelpuntje wilde maken bleef het ook een rommelig duel. Na het missen van weer een aantal mogelijkheden werd pas in de 60e minuut de score verder opgevoerd. Invaller Arjan Kempen had zijn vizier duidelijk beter afgesteld dan zijn voorganger Willems want zijn eerste kansje was direct raak. Na een klutssituatie in het strafschopgebied was Kempen er als de kippen bij om de bal liggend in het doel te werken: 0-5. Het zou niet zijn enige treffer van deze middag blijken te zijn. Ongeveer tien minuten later verdubbelde de invaller zijn productie door een strakke voorzet van Bart Direks prachtig in de winkelhaak te koppen: 0-6. Oostrum bleef hierna aandringen en rook dat er deze middag een heuse monsterscore in het verschiet lag. Zelfs de uitstekend spelende backs Bart Direks en Bram Broeren verschenen geregeld voor het Astrantia-doel maar wisten hun kansjes echter niet in doelpunten om te zetten. Scoren in de tweede helft was blijkbaar alleen voor Arjan Kempen weggelegd want het was de invaller die de eindstand op 0-7 bepaalde. Na wat kap en draaiwerk in de zestien schoof hij de bal beheerst in de lange hoek en maakte hiermee ook zijn zuivere hattrick compleet. Na precies negentig minuten voetbal floot de goed leidende arbiter voor het einde en kon de grootste overwinning van het seizoen gevierd worden. Misschien dat er volgende week een nog mooier feestje gevierd kan worden, want bij winst op TOP'27 is Oostrum zeker van de winst in de tweede periode en dus een plekje in de nacompetitie.

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 13