3) Waarom juist nu een DOP? 4) Hoe nu verder? 5) Tot slot. De dorpsraad rekent op uw medewerking! Namens de Dorpsraad Oostrum Joos Linskens, voorzitter Een goede dorpsvisie draagt bij aan de kans van slagen van wensen en ideeën. De gemeente kan deze niet eenvoudigweg terzijde schuiven. Doordat over deze ideeën en wensen is meegedacht door de inwoners, dus gedragen worden, zal een dorpsraad een meer actievere rol kunnen vervullen. Door te beschikken over een dorpsontwikkelingprogramma kan sneller en adequater gereageerd en geadviseerd worden over plannen van de gemeente. Zelfs kan worden vooruit gelopen op de planvorming. Onze inspraak wordt hierdoor effectiever. Vanaf 2002 is de Reconstructiewet van kracht. Deze wet heeft tot doel om de ruimtelijke samenstelling voor de landbouw, de kwaliteit van de natuur en landschap evenals de kwaliteit van milieu en water te verbeteren. Door het bereiken van deze doelstelling kan tevens de leefbaarheid in dorpen vergroot dan wel behouden worden. Er is door een commissie voor de gemeenten Venray en Meerio-Wanssum een plan opgesteld om deze doelen te bereiken. Om aan deze commissie, de zogenaamde gebiedscommissie, voeding te geven kunnen gemeenten en andere instanties projecten aan te dragen. Deze projecten vragen vaak een financiële bijdrage van de gemeente en/of van andere inbrengers van projecten. De gemeente zal de benodigde gelden vrij moeten maken of moeten opnemen in haar jaarlijkse begroting De projecten vinden mede haar oorsprong in het DOP dat de gemeente Venray ontwikkelt voor alle haar tien kerkdorpen. Wij willen onze bijdrage aan dit gemeentelijke DOP leveren door onze visie te geven op wat zoal aan ideeën en wensen over de toekomst leeft in de Oostrumse gemeenschap. Het Oostrumse DOP. De Dorpsraad heeft in haar vergadering van 11 januari 2005 een plan van aanpak opgesteld. Hierin zijn de stappen vastgelegd die genomen gaan worden om te komen tot een DOP Vastgelegd is welke doelgroepen worden uitgenodigd en welke thema's per doelgroep besproken worden. De verdere uitwerking van dit plan van aanpak, de publicaties, de uitnodigingen aan de deelnemers zullen in februari plaats vinden. In maart en april vinden dan de gesprekken en thema avonden plaats. De conclusies van de thema avonden en de gesprekken worden in mei een enquête verwerkt en voorgelegd aan de inwoners van Oostrum. Hierdoor moeten deze bevindingen al dan niet een groter draagvlak krijgen. In juni en juli wordt de informatie verwerkt in een "conceptrapportage", zodat deze eind juli aan de Oostrumse gemeenschap gepresenteerd kan worden. Naar verwachting kan dan uiterlijk augustus 2005 het DOP Oostrum definitief worden vastgesteld en aangeboden worden aan de gemeente Venray. Zoals u uit voorgaande begrepen zult hebben is er veel werk te verzetten. Om tot een goed resultaat te komen, is uw medewerking erg belangrijk. Wij willen een beroep op u doen om bij te dragen aan de gespreks- en/of thema avonden die gaan plaats vinden. U zult hiertoe nog worden uitgenodigd. Voor het verkrijgen van een groot draagvlak voor de resultaten is uw bijdrage door het invullen van de enquête eveneens van groot belang. Het volledige plan van aanpak met doelgroepen en thema's zal spoedig gepubliceerd worden.

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 5