Rapportage overige activiteiten Het onderhoud en snoeien van de bloembakken zal niet worden gedaan door de KBO. Een alternatief wordt gezocht. Met Iduna is reeds 3 maal contact opgenomen. De Dorpsraad onderneemt geen verdere actie. 7. Commissie Maatschappelijke diensten Ontwikkelingen rondom TBS De heer Frederix heeft een uitnodiging ontvangen voor de opening van het arbeid- en scholingscentrum op 7 december om 13.30 uur. De heer Frederix heeft de uitslag ontvangen van het imago onderzoek, dat gehouden is onder de bezoekers van de open dag op 8 mei 2004. Op 13 december is de volgende bijeenkomst van het omwonendencomité. Er kunnen 2 personen mee naar deze bijeenkomst. De Wendel heeft het plan voor uitbreiding met 24 TBS-plaatsen voor sterk gedragsgestoorde verstandelijk gehandicapten. Hiervoor is een wijziging van het bestemmingsplan noodzakelijk. Deze uitbreiding leidt tot een opeenhoping van zorg met nog meer verlofbewegingen. De Gemeenteraad wil in eerste instantie niet meewerken aan een wijziging van het bestemmingsplan. De fractievoorzitters willen in overleg treden met de Dorpsraad. Op dit moment heeft de Dorpsraad nog geen interesse in een overleg met Mevr. Harink, directeur van de Wendel. Het actiecomité zal genoemde ontwikkelingen goed volgen 8. Commissie Stedelijke Ontwikkeling Ontwikkelingen woningbouw Oostrum-Oost Er komen 34 koopwoningen in diverse prijsklassen, inclusief starterswoningen. Daarnaast komen er 6 vrije kavels, waarvan de uitgave mogelijk begin 2005 plaatsvindt. Naast koopwoningen komen er 10 huurwoningen met diverse indelingen. Als alle procedures volgens plan verlopen kan eind 2005 gestart worden met de bouw. Op 9 december vindt de informatieavond plaats. Er is een bijeenkomst geweest van Wonen Venray inzake de verkoop van huurwoningen aan de huidige bewoners. De woningen voor ouderen (bejaarden) zijn niet te koop. De bijeenkomst kende een grote opkomst. Onbekend is of dit ook zal leiden tot veel verkoop van huurwoningen. Ontwikkeling Oostrumsche beek De entree van Oostrum zal door het meanderen en omleiden van de beek blijvend veranderen. Op 25 november a.s. is er een startbijeenkomst om 15.00 uur in Oostrum. 9. Rondvraag Vanuit de publieke tribune wordt gevraagd of het fietspad door het Oostrums veld vrij toegankelijk is of afgesloten. Overleg hierover volgt met de heer Pijnappels. Gevraagd wordt of de kerstboom geregeld is. Vanuit de publieke tribune wordt de suggestie gedaan om te onderzoeken of het mogelijk is om via 'initiatief platteland' een beborde autoroute mogelijk te maken. In Zuid-Limburg zijn er al voorbeelden van dergelijke routes. 10. Sluiting De voorzitter sluit om 21.45 uur de vergadering en dankt alle aanwezigen voor hun inbreng. Vera Janssen, notulist

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 7