Voortgang Website dorpsraden Op 4 oktober is de website voor het eerst gepresenteerd. In eerste instantie is het een website voor de dorpsraden. Later komt mogelijke uitbreiding voor verenigingen. De dorpsraad is gevraagd webmasters te benoemen voor het beheer van de site van Oostrum. Lizette Janssen en Vera Janssen zullen deze taak op zich nemen. 30 November gaat de site officieel de lucht in. De Rabobank is één van de sponsoren m.b.t. het onderhoud van de website voor een periode van 3 jaar. Leefbaarheidsonderzoek in kleine kernen De dorpen is gevraagd een structuurplan te maken met betrekking tot leefbaarheid: wat is de visie over hoe het dorp Oostrum er in 2015 uit zou moeten zien? Onlangs heeft een afvaardiging van de Dorpsraad hierover overleg gehad met Jac Sluijters, bestuurslid van de vereniging van kleine kernen. Vanuit de Gemeente zal Rene Bladder dit ondersteunen. De opzet is om tot een visie te komen door in gesprek te gaan met diverse belangengroepen. We denken daarbij aan: Jeugd (bijv. via Iduna), Oostrumse verenigingen, Middenstand (Oozo), natuur en landschap, Ontwikkeling woningbouw, multifunctioneel gebruik d'n Oesterham, WOZOCO, Ouderen/gezondheid, verkeer, basisschool, recreatie. Doel is om hiermee in december te starten om vervolgens in februari/maart 2005 een visie te kunnen neerleggen. Er volgt een overleg met de leden van de dorpsraad om de taken te verdelen. De commissie Stedelijke Ontwikkeling heeft op 23-11 overleg met de heer Bladder. Monument herdenking deportaties Het monument is gebouwd door de heer Broeren en aangekleed door de heer van Soest. Op 24 oktober hebben de gebroeders Janssen dit onthuld na toespraken van mevrouw Severins en de heer Linskens. De H. Mis vooraf was druk bezocht. Vanuit de publieke tribune worden een aantal kanttekeningen geplaatst: er was geen geluidsversterking en het verkeer had omgeleid moeten worden. Daarnaast wordt opgemerkt dat het opvallend was dat de Harmonie niet bij de onthulling betrokken was en dat de Rabobank geen hoofdsponsor was. De heer Arts geeft aan dat de sponsoring centraal geregeld is door de Stichting en dat het voor ons onbekend is hoe sponsors geworven zijn. Ook wordt aangegeven dat de gedenksteen niet ingezegend is. Gevraagd wordt of dit alsnog kan plaatsvinden. 6. Commissie Stedelijk Beheer Kermis Dit onderwerp is in het dorpsradenoverleg besproken. De gemeente heeft een 3-jarig contract gesloten met de gebroeders Regter. Met de dorpen was afgesproken dat eerst een evaluatie zou plaatsvinden, alvorens een nieuw contract opgesteld zou worden. De wethouder heeft in de onderhandeling wel een aantal knelpunten meegenomen. Het aantal en soort attracties per dorp is bovendien vastgesteld. Oostrum krijgt het grootste aantal attracties. De kleine dorpen voelen zich wat achtergesteld bij de grote dorpen: zij zijn vooral bang dat ze kwalitatief mindere attracties krijgen. Binnenkort volgt een gesprek met Renate Peters van de Gemeente om e.e.a. door te spreken. Het is aan te bevelen om de kermis tijdens de kermisdagen met de firma Regter te evalueren. Waterfontein dorpsplein Er is een offerte en schets binnen voor een vaste waterfontein op het dorpsplein. Een tweede offerte is aangevraagd bij de firma Rotthof in Well. Als deze offerte eind november niet binnen is dan wordt de reeds beschikbare schets verder uitgewerkt en naar de gemeente gestuurd ter goedkeuring.

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 6