Sinterklaas in Oostrum en weer op weg naar Spanje, 2004 (deel 6) Dag jongens en meisjes, papa's en mama's, oma's en opa's of te wel dag allemaal in Oostrum en een beetje daarbuiten, Het is zondagavond, 5 december 22.12u. De Sint en de Oostrumse Idols Pieten zitten in het Sinterklaashuis in Venray. Buiten is het droog en binnen brandt de open haard, knappert het vuur en dansen de vlammen in het schijnsel van de sfeerverlichting. De Sint en de Pieten zitten nog na te genieten van pakjesavond. Ook de Sint en alle Pieten hebben namelijk pakjesavond gevierd. De Sint had voor cadeautjes gezorgd en de Pieten hadden surprises gemaakt. Talentino speelt op zijn gitaar, die hij zojuist van de Sint gekregen heeft. Het is een gezellige boel. Tegelijkertijd begint de tijd te dringen, morgen gaan ze namelijk weer terug naar Spanje. Om 15.15u morgenmiddag zal de stoomboot weer volle zee kiezen. De koffers staan al gepakt en via een mailbericht hebben ze de collega Pieten in Madrid gevraagd om voor een grootse en gezellige ontvangst te zorgen. Net als vorige jaren zal dit wel lukken. Vrijdagavond hebben we uitgebreid nagepraat over de leuke ontvangst op basisschool De Meulebeek. Het was, als vanouds, gezellig, gemoedelijk en vooral super leuk. Jullie snappen, jongens en meisjes, dat er nog vooral veel gezegd is over de IDOLOS wedstrijd, fantastisch die optredens. De Sint vond het leuk om samen met meester Joof en juffrouw Annelies in de jury te zitten. Gelukkig was het een gemakkelijke klus, alle optredens waren namelijk super de luxe. Jammer dat we de CD van Taai Taai, Rode Rozen, vergeten waren. Meester Joof had hier mooi op kunnen zingen en dansen. Volgend jaar beter, zullen we maar zeggen. Oh ja, wat de Sint nog even zeggen wil, 'Jongens en meisjes, het is bijzonder prettig dat er ook dit jaar weer een aantal kinderen vertelden dat ze graag Zwarte Piet willen worden, dit jaar hadden onder andere Thijs en Jip dit aangegeven'. 'Het stemt mij goed dat er zoveel animo voor is, tegelijkertijd merk ik dat jullie nog erg jong zijn, sterker nog eigenlijk te jong, om nu al in Spanje naar de Pietenschool te gaan'. 'Toen Thijs mij vrijdagavond opbelde om aan te geven dat hij liever nog wilde wachten, tot hij iets ouder, zelfs tot hij volwassen is, heb ik dan ook meteen ingestemd'. 'Thijs en Jip, blijf voorlopig maar eens mooi thuis, bij je vader, moeder, broers en zussen en uiteraard in Oostrum op school'. 'We zien over een aantal jaren wel weer verder" Jongens en meisjes, papa's en mama's, oma's en opa's ofte wel allemaal in Oostrum en een beetje daarbuiten, muchos dios grandos en graag tot volgend jaar, Sjefke de briefschrijfpiet De website van Sinterklaas www.sint.nl is nog even actief. Hoe lang het mailadres voorlopig nog actief blijft, hangt af van de digitale Piet. v*r' Hallo Jongens en meisjes. Zondag aanstaande vertrekken we zoals afgesproken om 13.00 uur bij de kerk in Oostrum. We gaan met auto's naar Ysselsteyn. Om 13.30 uur begint deze zangmiddag/kerstconcert. Morgen hoop ik jullie allemaal weer te zien om 15.15 uur in de leefkuil van de school. Groetjes Liedy. KINDERKOOR OOSTRUM

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 5