Sinterklaas in Oostrum, 2004 (deel 4) Dag jongens en meisjes, papa's en mama's, oma's en opa's ofte wel dag allemaal in Oostrum en een beetje daarbuiten, Het is zondagavond, 21 november 23.40u. De Sint en de Oostrumse Idols Pieten zitten in het Sinterklaashuis in Venray. Buiten regent het en binnen brandt de open haard, knappert het vuur en dansen de vlammen in het schijnsel van de sfeerverlichting. Sinterklaas zit te knikkenbollen, hij is vermoeid van de lange, maar vooral gezellige en feestelijke dag. Tijdens het avondeten, het was inmiddels 21.15u, hebben de Pieten en de Sint nagepraat over de intocht in Oostrum. Ze waren eensgezind. Het was er altijd gezellig en feestelijk, maar nog nooit eerder was de intocht zo bijzonder. De gezelligheid in de Oesterham was nog voelbaar in het Sinterklaashuis. Op de achtergrond klonk de gezellige muziek van de CD, die ze speciaal voor de intocht in Oostrum opgenomen hadden. Het was zelfs zo ver gegaan dat alle Pieten, er waren op dat moment wel 35 Pieten aanwezig, de dans van hoofd, schouders, knie en tenen aan het doen waren. Buiten drukten de voorbijgangers, kinderen en ouders, hun neuzen nog strakker tegen de ruiten. Wat een gezellige boel. Reinoldi, Ramirez, Ronaldo, Talentino, Fernando Rodrigo, JuanBoris en niette vergeten hoofdpiet Pedro, hebben zelfs de burgemeester van Venray laten weten dat ze zo genoten hadden van de fraaie intocht. De trein, juffrouw Helga, de harmonie, het jeugdorkest, de bodyguards, de mooie auto met chauffeur Nout, de mensen van de Oesterham, het decembercomité, maar vooral de kinderen, Jannus, Nelleke, Lars, Stijn, Thijs, Britt, Rachelle, Neri en noem ze maar op en niet te vergeten de papa's, mama's, oma's en opa's, kortom iedereen, heel veel bedankt, zet jullie schoenen klaar en in ieder geval tot 3 december op school. Jullie weten waarschijnlijk nog wel dat Pedro, vorig jaar tijdens het bezoek aan jullie school verteld heeft, dat hij verliefd was op een mooi meisje uit een Zuid Europees land en jawel hoor, hij is nog steeds zo verliefd als honderd vlinders enhij brengt z'n vriendinnetje mee. Tot dan, muchos dios grandos, Sjefke de briefschrijfpiet De website van Sinterklaas www.sint.nl is weer actief. Elke dag leest Sinterklaas een of meerdere verhalen voor, o.a. over de inkooppiet in de speelgoedwinkel, 'ding dong, wij gaan sluiten'. blijf rustig e-mailberichten sturen: zwartepiet@loilibomb.com

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 5