Herdenking deportaties 1944 (zondag 24 oktober 2004) ÖVoiPSRAAD 33e jaargang nr. 41 21 oktober 2004 Sluitingstermijn in te leveren kopij: Maandagavond 18.00 uur. Redactieadres: G. Smedts, Valkenkampstraat 14, 5807 AN Oostrum. Tel. 58 46 42. E-mailadres: oostrumsweekblad@planet.nl Rabobank: 12.81.44.912 Abonnement: 9,- per jaar Bezorging: "Periodiek", tel. 582877. Stichting Dorpsraad Oostrum Randenrade 50 5807 BM OOSTRUM tel. (0478) 584114 Zoals u waarschijnlijk intussen uit de pers heeft vernomen wordt momenteel door "Stichting Deportaties 1944 Noord- en Midden Limburg" veel aandacht besteed aan het feit dat 60 jaar geleden vanuit Noord- en Midden Limburg meer dan 3000 mannen en jongens gedwongen werden om in Duitsland te gaan werken als "dwangarbeider" in de industrie en landbouw. Uit Oostrum zijn dertien mannen en jongens weggevoerd naar Duitsland. In de gemeente Venray is een werkgroep actief die de-deportaties in de kerkdorpen Oostrum, Oirlo, Castenray, Leunen, Veulen en Heide herdenkt door middel van het oprichten van eenzelfde gedenkmonument in elk dorp. De dorpsraad Oostrum participeert in deze werkgroep en is intussen volop bezig met activiteiten om ook in Oostrum een herdenkingsmonument op te richten. De basisschool besteedt aandacht aan deze deportatie door middel van een lesbrief waarmede de leerlingen van groep 7 en 8 bekend gemaakt worden met de gebeurtenissen van Wereld Oorlog II, in het bijzonder over de betekenis van de deportaties voor de getroffenen. Op zondag 24 oktober 2004 wordt in Oostrum het herdenkingsmonument onthuld. Voorafgaande aan de onthulling zal er om 9.30 uur een H.Mis worden opgedragen. Hierin zal Pastoor Hoedemakers speciaal aandacht schenken aan de deportatie. Ook kinderen van de basisschool leveren hierin een bijdrage. Aansluitend aan deze Mis, om +/-10.30 uur, vindt de onthulling plaats door de twee nog in leven zijnde gedeporteerden uit Oostrum, de broers Lei en Louis Janssen. Bij de onthulling zullen Mevr. Severins, lid van de Stichting Deportatie Noord- en Midden Limburg, en Dhr. Linskens, voorzitter van de Dorpsraad Oostrum, een korte toespraak houden. Kinderen van de basisschool zullen ook een bijdrage leveren. Na afloop van de bijeenkomst zijn alle aanwezigen uitgenodigd voor een kopje koffie in het gemeenschapshuis "den Oesterham" en kan desgewenst nog even worden nagepraat. U bent allen van harte uitgenodigd om deel te nemen aan deze voor onze gemeenschap bijzondere gebeurtenis. Gaarne willen wij vooral familieleden van de levende en overleden gedeporteerden, die de gevolgen van de deportatie van dichtbij hebben meegemaakt, speciaal uitnodigen voor deze bijeenkomst. Dorpsraad Oostrum OOSTRUM's WEEKBLAD OSTRUM

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 1