Rabobank organiseert seminar 'Brand- en Inbraakpreventie' voor bedrijven De Rabobank helpt relaties met het realiseren van hun ambities. Met een goed doordacht risicobeleid kunnen risico's binnen het bedrijf verkleind worden. De Rabobank wil bedrijven graag informeren over de mogelijkheden op het gebied van Brand- en Inbraakpreventie en organiseert daarom op 2 november een seminar in de Houtwerf van zaal Roelanzia te Ysselsteyn. Aan dit seminar wordt medewerking verleend door Brandweer, Politie en het Nationaal Centrum voor Preventie. Mensen uit de praktijk met een visie op risicobeheersing. Daarnaast zullen een aantal bedrijven uit het werkgebied van Rabobank Venray Meerlo-Wanssum, gespecialiseerd op het gebied van Brand- en Inbraakpreventie, de bezoekers wegwijs maken in de mogelijkheden rond preventie. Het programma van de avond ziet er als volgt uit: 19.30 uur: Ontvangst 20.00 uur: Welkomstwoord door Willie Koonings, directeur Bedrijven 20.10 uur: Video Brand Inbraak 20.20 uur: Rob Garson, politie Limburg Noord 20.50 uur: Peter Bandsma, Brandweer Venray 21.15 uur: Ido Dijkema, NCP 21.40 uur: Pauze en gelegenheid tot het stellen van vragen 22.00 uur: Forum en beantwoorden vragen 22.15 uur: Afsluiting Heeft u in interesse om dit seminar bij te wonen dan kunt u zich aanmelden via de afdeling Verzekeringen van Rabobank Venray Meerlo-Wanssum: telefoonnummer (0478) 530 440. Collecte Nederlandse Brandwonden Stichting succes In de week van 10 tot en met 16 oktober collecteerden in heel Nederland meer dan 50.000 vrijwilligers voor de Nederlandse Brandwonden Stichting. Ook in Oostrum gingen de collectanten langs de deuren. En met succes! Gezamenlijk werd een bedrag van 629,57 opgehaald. De opbrengsten van de collecte stellen de Brandwonden Stichting in staat om haar werk voor mensen met brandwonden voort te zetten. ledereen heeft wel eens een brandwondje. Na goed koelen met lauw water, geneest het wondje meestal snel. M aar ernstige brandwonden kunnen je h ele I even op z ijn kop z etten. H et medische traject, met tientallen operaties, duurt soms jaren. Daarnaast zijn er de verwerkingsproblemen van het vaak traumatische ongeluk. En tot slot zijn het vooral de ontsierende littekens die het leven van brandwondenslachtoffers moeilijk maken. Mensen met brandwonden worden vaak nagestaard, gemeden en soms niet voor vol aangezien. Daar moeten zij mee leren leven. De Brandwonden Stichting helpt hen daarbij. Al meer dan 30 jaar voert de Nederlandse Brandwonden Stichting haar strijd tegen deze littekens. Dit doet zij op drie fronten: Het voorkomen van brandwonden, het verbeteren van de behandeling (door onderzoek) en het bevorderen van de psychosociale nazorg en begeleiding. Dankzij de collecte kan de Nederlandse Brandwonden Stichting haar activiteiten voortzetten. Namens de plaatselijke collecte organisator dankt de Brandwonden Stichting alle collectanten en gulle gevers in Oostrum voor hun bijdrage aan "de strijd tegen de littekens".

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 16