S.V.Oostrum 1 delft onderspit in derby 3-4 Op eigen veld is Oostrum er niet in geslaagd de derby met Wanssum winnend af te sluiten. Na een saaie eerste en een spectaculaire tweede helft stond er een 3-4 nederlaag op het scorebord. Beide ploegen begonnen voorzichtig aan het duel waardoor er maar weinig kansen vielen te noteren in de beginfase. Het enige gevaar voor de beide doelen kwam uit dode spelmomenten en het was dan ook niet verwonderlijk dat Wanssum de openingstreffer scoorde uit een corner. De Oostrumse verdediging timede verkeerd maar Juriën Beterams deed dat niet en knikte de bal via de grond hoog in het doel. Lang konden de gasten echter niet genieten van de voorsprong want bij de eerste de beste hoekschop voor Oostrum was het alweer gelijk. Een Wanssumse verdediger kopte de bal in de voeten van Jan van de Ven die meteen doeltreffend uithaalde: 1-1. Oostrum wilde na deze treffer meteen doordrukken om met een voorsprong de rust in te kunnen gaan, maar doordat er veel te slordig werd gespeeld kwam hier weinig van terecht. Kansen werden nauwelijks gecreëerd en het was duidelijk dat het in de tweede helft beter moest. In de tweede helft ging het aanvankelijk ook beter met de thuisploeg. Oostrum zette Wanssum vast op hun eigen helft en wist zich enkele aardige mogelijkheden te scheppen. Toch was het Wanssum dat na tien minuten in de tweede helft weer de leiding zou nemen. Sjors Teeuwen liet zich verrassen door zijn tegenstander en moest aan de noodrem trekken. Helaas deed hij dit in z'n eigen strafschopgebied waardoor de scheidsrechter wel een penalty moest geven. Sjek Wilmsen maakte vanaf elf meter geen fout en Oostrum stond weer op achterstand. Maar ook nu liet de thuisploeg het kopje niet hangen en ging weer op zoek naar de gelijkmaker. Die viel in de 65ste minuut en was ook het doelpunt van de dag. Linksback Dick Janssen schoot de bal van een meter of 25 in de korte kruising. Vijf minuten later stond de thuisploeg echter weer op achterstand toen Hans Wijers een misverstand tussen keeper Eppo Haneveld en laatste man Bob van Mil met enig fortuin afstrafte: 2-3. Oostrum moest wederom in de achtervolging en kreeg al snel kansen op de gelijkmaker, maar kopstoten van invaller Roel Kessels misten net de juiste richting. Met nog een krappe tien minuten op de klok ging Oostrum alles of niets spelen. Roy Willems werd naar voren gestuurd en deze wisseling had al snel het gewenste effect. Alleen voor de doelman maakte Willems geen fout en schoof de bal onder de doelman door tegen de touwen: 3-3. Beide ploegen namen met een puntendeling geen genoegen en speelden in de slotfase vol voor de winst, maar het waren de gasten die uiteindelijk met de drie punten huiswaarts keerden. Invaller Bart Direks verkoos de voetballende oplossing boven het wegperen van de bal hetgeen verkeerd uitpakte. De bal kwam voor de voeten van Björn Poels die doel trof via de rug van een Oostrumse verdediger: 3-4. Deze klap kwamen de roodwitten niet meer te boven en zelfs vijf minuten blessuretijd leverde de thuisploeg niet de verdiende gelijkmaker op. S.V.Oostrum 2 - Hegelsom 2 6-2 Na de deceptie van vorige week tegen het Veldense I.V.O. stond deze de krachtmeting met de rood witten uit Hegelsom op het programma. Voor deze gelegenheid trad ut twed in maagdelijk witte shirts de tegenstander tegemoet, wat goed bij dit jonge, onbedorven team past. Aan deze wedstrijd zat een pikant tintje, aangezien trainer Bloemen na vorig seizoen is weggekocht bij de Hegelsomse vereniging door het kapitaalkrachtigere S.V.O. Tevens was het de eerste wedstrijd sinds zijn aantreden dat leider Jep (Martien) op de bank ontbrak, waardoor de algehele leiding in (de eveneens deskundige) handen was van Gardo en Robert. Vaste keeper Epinho stond voor de derde keer op rij in de basis bij het tweede vlaggenschip van de club, waardoor Willem Verheijen jr. onder de lat stond bij Oostrum 2. En alsof dit al niet genoeg misfortuin voor S.V.O. 2 was, hadden Bomber Roel en SjoufSjouf Van Diekske onze keeper Epinho gevolgd op zijn glansrijke weg naar het eerste elftal. Ondanks dit alles, nam Oostrum de handschoen op die de ietwat kalende Hegelsomse Spielmacher voor hen had geworpen. Met de borst fier vooruit werd ten strijde getrokken. Na het eerste fluitsignaal van de zeer correct fluitende leidsman Aznar, stond het binnen de kortste keren 1 0 voor de maagdelijk witten. Uit een corner lobde gelegenheids-midvoor Freddie de bal met de kop (ook wel bekend als een klobje) over de kleine doelman van Hegelsom. Oostrum na 1 minuut en 13 seconden op voorsprong! Vervolgens duurde het tot de 29ste minuut, voordat de marge werd verdubbeld. Na goed doorgaan van gifschieter Bas, kwam de bal in de voeten van El Salvador die zeer bekeken de 2-0 binnen schuift. Halleluja! Deze mentale klap werd een speler van Hegelsom al te veel en hij liet zich dan ook direct vervangen. Kort na de 2-0 was het al weer raak voor de Oostrumse Rojo Mechanica. Na een voorzet van Bram tikt Jules van dichtbij de 3-0 binnen. ^Inleveren Kopij voor S.V. Oostrum: Jeugd Tilly Rutten, Van Broekhuizenstraat29, Oostrum. Senioren Bart Holtackers, Buitenhof 18, Oostrum. Overige Henri Kessels, Spurkterdijk 6, Oostrum.

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 15