NOBELNIEUWS NOBEL Geduld wordt beloond voor Freek Mijling en Paulina Een aantal van onze jonge ruiters hadden 4-5 september een erg druk weekend. Omdat Christel van Dijck en het viertal Limburgs kampioen waren geworden, mochten ze 4 september naar de Nederlandse kampioenschappen in Ermelo om Limburg te vertegenwoordigen. Christel van Dijck met haar pony Selly behaalde in het DM2 een 8e prijs van de maar liefst 32 ruiters, met 156 en 164 punten. Ook het viertal deed het goed, zij behaalde een 5e plaats maar dat viel helaas net buiten de prijzen. Op zondag 5 september werden de clubkampioenschappen gehouden. Dressuur ring 1: 1e Jeanine Huijbers. 2e Karin Hermans, 3e Tamara Wilmsen. Dressuur ring 2: 1e Jeanine Huijbers, Jolein Coopmans, 3e Imke Coopmans Spel pony's: 1e Tamara Wilmsen Spel paarden: 1e Mireille van Es Springen paarden: 1e Sef Huijbers, 2e Jeanine Huijbers, 3e Freek Mijling Springen Pony's: 1e Jolein Coopmans, 2e Bianca Enders, 3e Tamara Wilmsen Jolein Coopmans en Jeanine Huijbers zijn gedeelde clubkampioen geworden. Voor de ponyruiters was er 12 september een wedstrijd in Malden. Luca de Rijck heeft twee dressuur proeven gereden met haar pony Black Beauty. Met de eerste proef behaalde ze een prima tweede plaats, 159 punten. De tweede proef won ze met 164 punten en behaalde daarmee de eerste prijs. Zaterdag 11 september behaalde Freek Mijling in Ermelo met de schimmelmerrie Paulina (v. Colino) het Nederlands kampioenschap in de klasse L springen. De ruiter van rijvereniging Nobel te Oostrum selecteerde zich voor dit kampioenschap door vorige maand reeds Limburg kampioen te worden. "Het is gewoon een genot om met deze merrie in de ring te mogen verschijnen" complimenteert Freek Mijling het 7 jarige talent. "Ze heeft de gehele zomer al een ongelooflijke progressie gemaakt. Maar om het seizoen op deze wijze af te sluiten, is natuurlijk super!". De merrie is in eigendom van de familie van Dijk uit Holthees die de merrie als jong paard kocht van Harrie Litjens uit Geijsteren. De merrie, die het elite predikaat voert, heeft de springgenen van geen vreemden. Naast vader Colino, is ze de enige nakomeling van een Hemmingway merrie. Deze merrie overleed op 4 jarige leeftijd en is op haar beurt uit dezelfde moeder komt als de goedgekeurde hengst Dukaat. Deze gootmoeder komt van Farn. "Ik rijd deze merrie nu nog geen jaar. Het heeft ook een halfjaar gekost voor ze op een fijne manier aan het springen kwam. In het begin leek ze al erg voorzichtig, maar tussen de hindernissen miste ze gewoon erg veel stuur en ook sprong ze vaak op de verkeerde manier, zonder rug. Dat was even afwachten hoe het zich zou ontwikkelen. ;»v 7'v - mttW

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 11