KBO - OOSTRUM KATHOLIEKE BOND VOOR OUDEREN NATIONAAL FONDS OUDERENHULP Beste leden, Gemeenschapshuis D.n Oesterham te Oostrum werkt momenteel aan een groot renovatieprogramma. Het vroegere Parochiehuis dat gebouwd werd in de vijftiger jaren van de vorige eeuw en uitgebreid in de zeventigerjaren wordt grootschalig gerenoveerd en het achterstallig onderhoud wordt weggewerkt Dit kost erg veel geld en met de ondersteuning van diverse fondsen kunnen onder anderen de volqende zaken worden aangepakt: y Vernieuwing en versterking van het podium Reparatie en gedeeltelijke vernieuwing van het platte dak Nieuw meubilair, speciaal geschikt voor ouderen Een grote overall schilderbeurt zowel binnen als ook buiten Verbetering van de geluidsinstallatie Renovatie van de archiefruimte en nieuwe archiefkasten. Een van die fondsen is het Nationaal Fonds Ouderenhulp. Dit fonds reikte op 24 augustus jl een cheque uit aan het Bestuur van D'n Oesterham ter waarde van 3000,-. De afdeling Venray van dit Fonds in de personen van Mevrouw H.Huybers-Bonants en heer P.J.Wientjens, hebben op een bijzondere vergadering van het bestuur de cheque uitgereikt aan de voorzitter van het bestuur de heer H.Valckx. Hun bijdrage heeft het mogelijk gemaakt om een 20-tal armstoelen en een verbetering van de geluidsinstallatie te realiseren zodat ook de ouderen met veel plezier met een goed geluid en met een lekkere zit in het Gemeenschapshuis kunnen verblijven. Het Nationaal Fonds Ouderenhulp zamelt geld in voor projecten die direct ten goede komen aan de kwetsbare ouderen. Zij richt zich daarbij op 4 aandachtsgebieden: Bestrijding van de eenzaamheid onder de ouderen Verbetering van de ouderzorg Verbetering van de veiligheid voor ouderen Bestrijding van verborgen armoede onder de ouderen. Concrete projecten zijn, huisbezoeken, ouderenvervoer, en ontmoetingsactiviteiten. Het fonds ontvangt een deel van haar gelden uit de verkoop van de bekende Zomerpostzeqels die elk voorjaar uitkomen. Helaas is er in Oostrum nog geen verkooppunt van deze Zomerzegels. Mocht iemand interesse hebben om in maart of april de verkoop van deze zegels te willen verzorgen in Oostrum, dan kan hij zich in verbindinq stellen met de secretaris van het Bestuur Mart Kusters (0478-588180) Uiteraard stelt D'n Oesterham voor deze verkoopacties van Zomerzegels een geschikte ruimte qratis ter beschikking. a Secretaris: A. Unders, Geeststraat 8,5807 AR, Oostrum. Tel. 0478 - 51 03 85 De meeste vakantie,s zijn voorbij en gaan we weer met ons programma van dit jaar verder. Er zijn enkele datums gewijzigd, wijzig dit ook op u programma thuis. 21 september is het kienen. 5 oktober lezing door wonen Venray. Op 1 september (gymclub) en op 2 september (volksdansen) zijn wij weer begonnen. Bij deze twee aktiviteiten kunnen wij best nog wat meer leden gebruiken. Ook bij het kaarten en koersballen kunnen leden zich noq opgeven. Bij al deze activiteiten zijn ook niet leden welkom.

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 19