Leren omgaan met depressieve klachten - cursus start in oktober - Contactpersoon: Mw. M. Lousee tel. 0478-531 460 Voor volwassenen met depressieve klachten of somberheid organiseert de afdeling Preventie en Dienstverlening van de GGZ-groep NM Limburg in samenwerking met het Groene Kruis de cursus leren omgaan met depressie'. De cursus start bij voldoende aanmeldingen in oktober in Venlo. Depressieve klachten ledereen voelt zich wel eens somber. Bijvoorbeeld als er iets onplezierigs gebeurt, bij ziekte, een conflict of andere vormen van tegenslag. Echter, soms blijft die somberheid langer bestaan, alles lijkt kleurloos en u heeft nergens zin meer in. U kunt dan allerlei andere klachten krijgen zoals slaapproblemen, eetproblemen, vermoeidheid en schuldgevoelens. Sommige mensen weten zelf waar de somberheid vandaan komt. Voor anderen is de oorzaak helemaal niet duidelijk. De cursus 'leren omgaan met depressie' is bedoeld voor volwassenen vanaf 18 jaar, die last hebben van depressiviteit, somberheid of'nergens meer zin in hebben'. Leren omgaan met depressie Leren omgaan met depressie' is een echte cursus. Het is geen gespreksgroep of psychotherapie. We gaan het niet hebben over uw jeugd of uw diepste innerlijk. In de cursus gaan we uit van de situatie zoals die nu is. In de cursus leert u praktische dingen, die u kunnen helpen om de depressieve gevoelens te overwinnen. Onderdelen die aan bod komen zijn: uitleg over depressieve klachten, stress en depressieve klachten, meer plezierige activiteiten, omgaan met negatieve gedachten, positief leren denken, omgaan met anderen en opkomen voor jezelf. Bij alle onderdelen gaat het vooral om praktische vaardigheden en het toepassen hiervan in uw dagelijks leven. Een groot deel van de cursus gebeurt dus buiten de bijeenkomsten. Daarom is het belangrijk om tussen de bijeenkomsten te oefenen met de tips en handvatten uit de cursus. Praktische informatie Voorafgaande aan de cursus vindt een kennismakingsgesprek plaats met de cursus begeleiders. In het gesprek krijgt u uitleg over de cursus en wordt samen met u bekeken of de cursus aansluit bij uw verwachtingen en behoeften. De cursus bestaat uit 12 wekelijkse bijeenkomsten van elk 2 uur. Voor deelname aan de cursus vragen wij een bijdrage van 45,- euro, leden van het Groene Kruis ontvangen een korting. Om aan de cursus deel te kunnen nemen hoeft u geen cliënt te zijn of te worden van de GGZ-groep of een andere zorginstelling. Wilt u meer weten? Voor meer informatie of aanmelding kunt u contact opnemen met mw. M. Lousee, psycholoog, afdeling Preventie en Dienstverlening, tel. 0478 - 531 460.

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 12