Buurtvereniging Langs de lijn bestaat 40 jaar In het weekend van 16 tot 18 juli a.s. viert de buurtvereniging Langs de Lijn haar 40 jarig bestaan. De nog schaarse bewoners van de Stationsweg en de Henri-dunant richten 40 jaar geleden de buurtvereniging Langs de Lijn op. Deelnemers van het eerste uur waren: fam. Vermeulen, fam. Pingen, en tam. Derks. De vereniging bloeide al snel op en organiseerde jaarlijks een feestdag met een uitje met de bus. Zo werd onder andere de dierentuin in Arnhem en de Floriade in Amsterdam bezocht. Op bijgaande foto een goepsportret van de leden uit de begin-pedode rond 1964 voor aanvang van het jaarlijkse uitje. De snijworst en broodjes in de tas voor onderweg. Foto: De jaarlijkse dagtocht Buurtvereniging Langs de lijn rond 1964 In de loop der tijd groeide de vereniging gestaag met de aanleg van de Huist 1. Ook deze bewoners vonden aansluiting bij de Buurtvereniging Langs de Lijn dat nu zowel de Huist 1 als de Stationsweg tot op de hoek Mgr. Hansenstraat als werkgebied heeft. Op dit moment telt de vereniging 24 gezinnen met ruim 60 gezinsleden. Was in de beginjaren, vooral de jaarlijkse dagtocht met een feestavond de belangrijkste activiteit, op dit moment is de buurvereniging actief met een breed scala aan activiteiten, variërend van klootschieten, bowling, wandel en fietstochten, een kindermiddag en een jaarlijkse feestavond. Ook wordt aandacht geschonken aan geboorten, huwelijken, nieuwe bewoners en langdurig zieken. Een bloemetje of kaartje namens de buurt wordt goed ontvangen. Tevens vormt de buurtvereniging een prima middel voor nieuwe bewoners om in snel tempo een aantal buren goed te leren kennen. Dat maakt het weer makkelijker om, in geval van nood eens een buur in te schakelen, naast het lenen van het kopje suiker of de fietspomp. Voor het 40-jarig jubileum is een feestweekend samengesteld van 16 t/m 18 juli, met kamperen voor de kinderen, een groot buurtontbijt, een dagtocht met afsluitende barbecue. Van alle leden die de buurtvereniging heeft geteld zijn Huub en Nelly Camps de enigen die nog in de buurt wonen en 40 jaar lid van de buurtvereniging zijn. 'De buurt is flink gegroeid en inmiddels ook weer flink verjongd, maar de jaren zijn voorbij gevlogen en het is leuk dat de buurtvereniging de tand der tijd heeft doorstaan,aldus de jubilarissen. We hopen dat de buurvereniging haar activiteiten nog vele jaren kan voortzetten. Bestuur BV Langs de Lijn

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 11