Voortgang dorps/omgevinqsprogramma's De Gemeente Venray stelt voor elk dorp een dorps/omgevingsprogramma op. Het Dorpsradenoverleg heeft initiatief genomen om dit programma versneld op te stellen. In dit kader zijn studenten van de HAS aangesteld. Zij hebben de opdracht gekregen om een aanzet te geven voor een dorps/omgevingsprogramma. Het is mogelijk dat leden van de dorpsraad door de studenten benaderd worden voor een interview. 6. Commissie Stedelijk Beheer Rapportage activiteiten De bomen bij het station zijn weer recht gezet, de omheining bij de Watermolen is hersteld en de leilindes zijn gesnoeid. Voor de verlichting is door de gemeente een onderhoudsplan opgesteld van 25 jaar. Omdat er op een aantal plekken eerder behoefte is aan verlichting, is dit plan ingekort. Rapportage wegen beheerplan gemeente Venray Vanuit de Dorpsraad zijn geen opmerkingen. 7. Commissie Stedelijke Ontwikkeling Contact Wonen Venray m.b.t. ontwikkeling Wozoco Er zijn geen nieuwe ontwikkelingen. Rapportage ontwikkelingen Oostrum-Oost Het plan is door de Gemeente gepresenteerd. De nieuwbouw moet een landelijk karakter krijgen. De Gemeente heeft zoveel mogelijk rekening gehouden met de wensen voor woningbouw die uit de enquête van de Dorpsraad naar voren zijn gekomen. De Dorpsraad heeft wel gevraagd om de verhouding huur-koop in overeenstemming te brengen met de verhouding zoals die uit de enquête is gebleken. Op dit moment is het plan om 21 huurwoningen te realiseren en 29 koopwoningen. Uit de enquête bleek dat de gewenste verhouding ongeveer 25% huurwoningen en 75% koopwoningen is. Bedoeling is om het plan in één keer te realiseren. De verwachting is dat medio 2005 gestart kan worden met de bouwwerkzaamheden. Rapportage gebiedsgericht werken De Gemeente heeft een rapport opgesteld met daarin de huidige participatie van de Dorpsraden in producten/diensten van de Gemeente. Daarnaast is de gewenste participatie in de toekomst aangegeven. Aan de dorpsraden is gevraagd om hier een reactie op te geven. Via het Dorpsradenoverleg komt een gezamenlijk voorstel. Herstructurering 'Oostrumse Beek' De Dorpsraad heeft haar standpunt inzake de uitbreiding van de Oostrumse Beek aan het Bestuur van het Waterschap doorgegeven. Tevens is aangegeven dat de Dorpsraad betrokken wil worden bij de herinrichting. De aanleg van het pad naast de beek, is door de Gemeente stilgelegd. Dit naar aanleiding van bezwaar dat door de omwonenden is aangetekend. 8. Commissie Maatschappelijke diensten Rapportage activiteiten Er zijn 50 extra exemplaren besteld van de Oostrum Wegwijzer. De commissie heeft een voorstel voor een attentiebeleid gemaakt. Dit wordt akkoord bevonden door de Dorpsraad. Er zal een oproep worden geplaatst in het Oostrums Weekblad voor het ontwerp van een nieuw logo. Er is contact geweest met het bestuur van Iduna inzake mogelijkheden om de kermis anders in te vullen. Iduna heeft interesse om mee te denken in de commissie 'nieuwe opzet kermis'. De heer van Soest, heeft de volgende mededelingen vanuit het actiecomité TBS: Een aantal partijen wil het raadsbesluit van 1999 om resocialisatiewoningen te vestigen op het terrein van Vincent van Gogh graag herzien. Dit betreft de Rooyse Wissel maar ook het Vincent van Gogh-instituut is niet gelukkig met realisatie van resocialisatiewoningen op haar terrein. Het actiecomité heeft de politiek echter dringend verzocht om vast te houden aan haar besluit van 1999. Op dit moment is het terrein bij de Wendel als alternatieve lokatie genoemd. Dit is niet wenselijk, bovendien is bij de bouw van de TBS-kliniek aangegeven dat de realisatie van resocialisatiewoningen niet in Oostrum zou zijn.

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 5