INCONTINENTIESPREEKUUR IN Thuiszorgwinkel Groene Kruis Pluspakket Groene Kruis MET EEN GERUST HART OP VAKANTIE Een nieuwe service voor leden van Pluspakket Groene Kruis PSS Het Pluspakket Groene Kruis organiseert in de Thuiszorgwinkel in Venlo incontinentiespreekuren. Deze gratis incontinentiespreekuren worden twee keer per maand gehouden. Iedereen in Noord-Limburg kan hier met zijn of haar vragen op incontinentiegebied terecht. Speciaal hiertoe opgeleide wijkziekenverzorgenden kunnen, in alle discretie, adviseren over het gebruik van incontinentieverbanden en over het oplossen van problemen die met incontinentie samenhangen. Incontinentie is een aandoening waarover in het algemeen niet wordt gesproken. Toch heeft één op de vijftien mensen er last van en komt het voor bij zowel mannen als vrouwen in alle leeftijdscategorieën. Incontinentie is geen ziekte op zich, maar het gevolg van het niet (meer) functioneren van bepaalde lichaamsfuncties. De oorzaken hiervan kunnen zeer divers zijn. Zo kunnen de bekkenbodemspieren verslapt zijn, de prostaat kan vergroot zijn of er zijn zenuwbeschadigingen ontstaan. Medicijnen kunnen ook de boosdoener zijn. In alle gevallen geldt dat het verstandig is om hier met een deskundige over te praten. Naast het geven van advies kan de wijkziekenverzorgende u ook begeleiden bij het bestellen van incontinentiematerialen, deze worden na bestelling gratis thuisbezorgd in neutrale dozen. Ook m.b.t de financiële afwikkeling kan de ziekenverzorgende een adviserende rol spelen. Wilt u gebruik makeri van het gratis incontinentiespreekuur? Dan neemt u contact op met de Klantenservice Groene Kruis bereikbaar tijdens kantooruren via telefoonnummer 077 320 95 95. Een ziekte of handicap hoeft lang niet altijd te betekenen dat u niet meer op vakantie kunt. Ook als u dagelijks zorg nodig heeft zijn er mogelijkheden om op reis te gaan. Pluspakket Groene Kruis heeft een samenwerkingsovereenkomst getekend met Holiday Care. Deze reisorganisatie is specialist in geheel verzorgde vakanties en dat betekent mét professionele zorg. U kunt per luxe touringcar naar verschillende bestemming in Nederland, Oostenrijk, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Tsjechië of Duitsland. De medische zorg tijdens de reis wordt geheel voor u geregeld. De (Nederlandse) begeleidende teams bestaan uit professionele, gediplomeerde krachten, die u op elke gewenste manier bij kunnen staan. Wanneer u een vakantie boekt, wordt van tevoren in een persoonlijk gesprek bekeken welke zorg u nodig heeft. En uiteraard kunnen partner en/of familieleden met u mee! Leden van het Pluspakket krijgen het gehele jaar 5 korting op alle vakanties van de organiserende instantie: Holiday Care. Bovendien ligt er bij aankomst in uw accommodatie een verrassingspakket met enkele leuke verzorgingsartikelen op u te wachten. Wilt u meer weten over vakanties met Holiday Care? Neem dan contact op met onze Klantenservice, bereikbaar tijdens kantooruren via telefoonnummer (077) 320 95 95. mrn%. Köord*Umbwa m

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 23