H.S.V. het Alvertje opent nieuwe jeugdvijver. TCO jubileum 25 jaar Vele festiviteiten waaronder feestweekend van 26 en 27 juni. Hengelsportverenigiog Alvertje-, Oostrum Op zaterdag 22 mei om 14.00 uur zal de nieuwe jeugdvijver van hengelsportvereniging "het Alvertje" Oostrum, die deel uit maakt van het complex "het Wanssums Ven", officieel worden geopend. De openingshandeling zal worden verricht door de wethouder Maatschappelijke Diensten van de gemeente Venray, de heer M.J.A. Emonts. H.S.V. het Alvertje heeft aan de Wanssumseweg in Oostrum al jarenlang twee prachtige visvijvers in eigendom. In 1994 kwamen er aangrenzend aan deze vijvers nog wat gronden te koop. Het bestuur heeft toen niet lang geaarzeld en toegehapt. Gaandeweg ontstond een plan om een deel van die grond, ongeveer 2 hectare, te gaan gebruiken voor de aanleg van een visvijver speciaal voor de jeugd. Dit was geen overbodige luxe in verband met het grote aantal jeugdleden en nog meer door het feit dat de bestaande visvijver, door zijn diepte en bodemstructuur, een moeilijk viswater bleek voor onze jeugd. Men moet namelijk over een vrij lange hengel beschikken om op dit water succes te hebben en die heeft de jeugdvisser over het algemeen niet. Er kwam een prachtig plan van de tekentafel; een vijver met een wateroppervlakte van 0,7 hectare en een maximale diepte van 2 meter. Vervolgens werd er contact opgenomen met firma Maessen uit Venray en al snel kon er een overeenkomst worden gesloten over de aanleg van de vijver. Begin 2003 startten de graafwerkzaamheden, die zeer snel vorderden, zodat medio 2003 al begonnen kon worden met de afwerking van de oevers. Toen die werkzaamheden waren afgerond, werden er rond de vijver, door de leden van het Alver, 28 vaste visplaatsen gemaakt. Allereerst werden hiervoor grote betonplaten in de grond gezet, zodat het zand niet meer kon wegspoelen en daarna werden de plaatsen met klinkers verhard. Door de firma Maessen was intussen ook een weg aangelegd langs de noordkant van de vijver, die gebruikt zal gaan worden als toegangsweg tot het hele complex. De oude ingang, die doorzijn ligging een enigszins onveilige verkeerssituatie vormt, komt dan op den duur te vervallen. Intussen waren enkele mensen al druk bezig geweest met het planten van allerlei soorten waterplanten langs de oevers en in het in het water en in de herfst werd de grote geluidswal, die de vijver afschermt van de Wanssumseweg, beplant met bomen en struiken. Bovendien was er ook gras ingezaaid rondom de vijver en werden er langs de toegangsweg een hele rij kastanjebomen geplant, zodat daar in de toekomst een mooie oprijlaan kan ontstaan. In de loop van het jaar kwam ook het leven in het water goed op gang. Doordat bodem van de vijver werd afgewerkt met goede grond, wemelt het water van de watervlooien en andere waterorganismen die kunnen dienen als voedsel voor de vissen. Eind 2003 kon dan ook al de eerste vis kon worden uitgezet. De Organisatie voor Verbetering van de Binnenvisserij leverde 100 kg ruisvoorn. Toen bleek dat deze vissen het goed naar hun zin hadden, werd er afgelopen winter nog meer vis uitgezet. Bovendien werd in dit voorjaar nog 100 kg kleine vis van diverse soorten geleverd. Momenteel zijn we zover, dat onze jeugdvijver bevisbaar is. Al vanaf begin april traint ons jeugdteam in de nieuwe jeugdvijver. De vangsten waren van meet af aan zeer goed. In een trainingssessie van 1,5 uur werd er door iedereen tussen de 10 en de 35 vissen gevangen. Ook kinderen die op een vrije woensdagmiddag of in het weekend in de vijver vissen, zijn zeer tevreden als je ze op hun vangsten aanspreekt. Laatst meldde een tweetal, dat zat te vissen met een hengeltje van ruim 3 meter, op de vraag hoe de vangst was, dat ze bezig waren hun record van daags tevoren dat op ruim 100 vissen stond, te verbeteren. En dat terwijl de wedstrijdvissers die dag op de oude vijver de grootste moeite hadden, om een visje aan de haak te slaan. Hieruit blijkt dus wel dat deze jeugdvijver een water is, waarin kinderen, die pas beginnen met vissen, gemakkelijk een visje kunnen vangen.

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 9