R.K. Parochie O.L. Vrouw Gelioortes Oostrwm, MEIMAAND - MARIA-MAAND, MARIA-PROCESSIE OP 16 MEI. KINDERKOOR GEZINSMIS. Nu de maand mei weer begint krijgt in onze parochie de Maria-verering, waarvan al meer dan 650 jaar sprake is, extra aandacht. Vooral in de maand mei komen jaarlijks bedevaartgangers naar Oostrum, voor een bezoekje aan de Mariakapel in de Parochiekerk. Tot die bedevaartgangers behoren dit jaar ook de Kring Noord van Zij-Aktief op 17 mei en de centrale KBO Venray op 18 mei. Daarnaast zijn er in de zomermaanden de bedevaarten van de parochies Venray, Oirlo en Geijsteren. In het kader van die Mariamaand wordt dit jaar op zondag 16 mei a.s. de jaarlijkse Maria-processie gehouden. Om 10.00 uur is er dan een Hoogmis, waarin oud-bisschop van Rotterdam Monseigneur Bar zal voorgaan. Aansluitend wordt om 11.00 uur de processie gehouden via de route Mgr. Hanssenstraat, Watermolenstraat, Randenrade, Vlasakker en weer Mgr. Hanssenstraat, In deze processie wordt het beeldje van O.L.Vrouw van Oostrum (Maria, Behoudenis der Kranken) meegedragen. De afsluiting zal op het dorpsplein plaatsvinden. Aan de viering wordt medewerking verleend door ons Gemengd Koor en onze muziekvereniging Harmonie Sub Matris Tutela. Bovendien zal dit jaar Het Sint Willibrordus Gilde uit Bakel hun medewerking aan de Hoogmis en processie verlenen. De kerk, het dorpsplein en de route zullen voor deze gelegenheid feestelijk worden versierd, schoolkinderen zullen tijdens de processie bloemen strooien en aanwonenden aan de route worden verzocht op die dag zoveel mogelijk te vlaggen. Tijdens de processie wordt tijdelijk de Mgr. Hanssenstraat vanaf de aansluiting met de Valkenkampstraat tot aan de aansluiting met de Geijsterseweg afgesloten. Het doorgaande verkeer wordt omgeleid via de Witte Vrouwenstraat. Hallo jongens en meisjes. Zoals jullie inmiddels allemaal weten, vindt er 8 mei een limonade- concert plaats waaraan ook wij mee doen. Helaas hebben we i.v.m. koninginnendag en de voodaarsvacantie geen repetitie meer. Daarom repeteren wij op 8 mei voorafgaand aan het limonade concert, nog even. Dit wil zeggen dat ik jullie allemaal om 18. 00 uur in de kerk verwacht, na het repeteren gaan we dan gezamenlijk naar het limonade-concert. Dus tot ziens op zaterdag 8 mei om 18.00 uur in de kerk en vergeet de liedjes niet te oefenen thuis en denk aan de klapper. Groetjes Liedy. De PAAS-WAKE gezinsviering ligt alweer enkele weken achter ons, maar we willen er toch graag nog even bij stil staan. Het was een geslaagde viering met veel belangstelling. Alhoewel er 300 kaarsen besteld waren konden we toch niet iedereen voorzien van een kaars. Zo ook met de boekjes, dit vinden wij dan ook zeer spijtig. De tijdsduur van deze gezinsmis was dit keer ook niet gering, er stond veel op het programma. Kun je dan toch nog wel spreken van een geslaagde viering wij vinden van wel. Zoveel belangstelling, zoveel kaarsjes dragers en draagsters, kinderen die heel mooi de altaar tafel klaar maakten, kinderen die prachtig voorgelezen hebben, het kon niet op. En dan niet te vergeten de kinderen op klarinet, trompet en dwarsfluit, ze hadden voor dit optreden in de kerk heel goed geoefend. Vooral Manon en Cherryl, het resultaat mocht er zijn. De kinderen van het kinderkoor hadden in een hele korte tijd enkele toepasselijke paas liedjes ingestudeerd die mooi aansloten op de teksten in het boekje. Wij kijken met een warm tevreden gevoel terug naar deze gezinsmis, allemaal bedankt voor jullie inzet en belangstelling. En wat ons betreft tot ziens in de volgende gezinsmis, met als thema VADERDAG. Zaterdag 19 juni aanvang 19. 00 uur Namens de gezinsmis commissie, met vriendelijke groet; Liedy Janssen.

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 3