4. Benoeming 4 nieuwe leden bestuur Dorpsraad Mevrouw Tromp heeft te kennen gegeven te willen stoppen wanneer er voldoende kandidaten beschikbaar zouden zijn. Er zijn voldoende kandidaten beschikbaar. De voorzitter bedankt mevrouw Tromp voor haar inzet. Mevrouw Tromp dankt de leden van de dorpsraad voor de prettige samenwerking. Zij wenst de nieuwe leden heel veel succes. De statuten van de Stichting Dorpsraad geven aan dat de Dorpsraad zelf het aantal leden bepaalt met een minimum van 3 en een maximum van 13 leden. Het voorstel is om het huidige aantal leden van 9 uit te breiden naar 13. De dorpsraad stemt hier unaniem mee in. De 4 kandidaten worden allen benoemd als lid van de Dorpsraad. De voorzitter heet de kandidaten van harte welkom. 5. Notulen van de openbare vergadering d.d. 13 januari 2004 en verslag interne vergadering d.d. 10 februari 2004 Er zijn geen opmerkingen. 5a. Jaarverslag 2003 De voorzitter geeft een korte toelichting op het jaarverslag. Na vaststelling wordt dit verslag gepubliceerd in het Oostrums Weekblad. 6. Dorpsradenoverleg d.d. 2 februari 2004 en verslag vergadering 1 maart De Gemeente Venray heeft een uitleg gegeven over starterswoningen en over het bestemmingsplan. Binnen de dorpen is ongenoegen geuit over de plannen van de Gemeente Venray. Inmiddels is een contactgroep geformeerd die de woningbouw op de kerkdorpen in het vizier houdt. In de vergadering van 1 maart is gesproken over de nota 'alle dorpen digitaal'. Er wordt getracht om een overkoepelende website op te zetten waarbij alle dorpsraden zich kunnen aansluiten. Streven is om deze website in het najaar operationeel te hebben. De CAI zal deze website financieren. 7. Lokaal historisch Platform Venray en werkgroep 'herdenking deportaties 1944 Gemeente Venray' Van LHP Venray is een verzoek ontvangen om mee te werken bij het oprichten van een groepering in Oostrum die zich bezighoudt met de historie en het cultureel erfgoed van Oostrum. De Dorpsraad vindt dit een goed initiatief en heeft een aantal mensen benaderd, die zich bereid hebben verklaard om hun medewerking te verlenen. Dit zijn de heren Moorrees, van Gogh, Janssen en Martens. De heer Linskens zal namens de Dorpsraad deelnemen aan het overleg. In dit kader is reeds contact gelegd met de NS om 2 gedenkplaten te behouden die nu in de wachtruimte hangen. In Noord- en Midden Limburg is een werkgroep opgericht die zich inzet om de deportaties van 1944 te gedenken. Als vervolg op de regionale werkgroep heeft de werkgroep Venray de Dorpsraad verzocht haar medewerking te verlenen om de lijst van namen te completeren. Vanuit de publieke tribune wordt aangegeven dat er meer mensen opgepakt zijn en naar Duitsland gedeporteerd zijn, dan het aantal dat in het Oostrums Weekblad heeft gestaan. Mevrouw Heesbeen van de Basisschool geeft aan dat de school ook benaderd is om deel te nemen in dit project. De kinderen van de groepen 7 en 8 zijn uitgenodigd om interviews te houden met betrokkenen of nabestaanden hiervan. De school wil hieraan haar medewerking verlenen. Naar aanleiding hiervan vraagt mevrouw Heesbeen of de school een complete en actuele lijst van namen kan ontvangen. De dorpsraad zal hiervoor zorgen. 8. Ontwerp bestemmingsplan Oostrum Het bestemmingsplan Oostrum ligt vanaf 6 februari 2004 4 weken ter inzage bij de Gemeente Venray. De opmerkingen van de Dorpsraad zijn overgenomen in dit plan. Gevraagd wordt of er een andere mogelijkheid is om de bestemmingsplannen te kunnen inzien, omdat bij de Gemeente lange wachttijden zijn. De Dorpsraad beschikt ook over het bestemmingsplan. Geïnteresseerden kunnen dit inzien bij de secretaris.

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 7