Maria Materkring:bezinningsbijeenkomsten voor opvoeders. Vastenactie. Binnenkort zal in het dekenaat Horst een initiatief worden gestart voor moeders(opvoeders) van opgroeiende kinderen(basis- en middelbare school): De Maria-Materkring. Eenmaal per zes a zeven weken worden de leden uitgenodigd in het parochiezaaltje van de Norbertuskerk. Om 9.30 uur wordt begonnen met een bezinning over een bijbels thema waarna de H.Mis wordt gevierd. Na de lunch (zelf meebrengen) komt een spreker aan bod die een maatschappelijk thema behandelt dat interessant is voor de ouders van opgroeiende kinderen. Rond half drie wordt de bijeenkomst beëindigd. Voor kinderopvang kan worden gezorgd. De Maria-Materkring is een initiatief van het bisdom Roermond. De groep wordt begeleid door deken R. Merkx en mw. Mieke Geertjens. De eerste bijeenkomst is op dinsdag 20 april.Informatie en opgave: Clustersecretariaat parochies Horst, Hoofdstraat 7, 5961 EX Horst, tel. 077-3981416 of M. Geertjens, tel. 077-3987106. Op verzoek sturen wij U graag een folder toe. Vasten, iets om te delen. Hebben wij niet de plicht onze wereld te delen met mensen dichtbij en ver weg? Waar halen wij het recht vandaan om te denken dat de hele wereld van ons is? De aarde is immers van allen. Maar nog steeds zijn er mensen die het met minder of met helemaal niets moeten doen. Die niet dat deel kunnen benutten waar zij recht op hebben. Hebben wij niet te veel de instelling dat begrippen als Respect voor de medemens, Naastenliefde, Samen delen, Beter milieu, Duurzaamheid, en zo kunnen we nog even doorgaan, begrippen zijn die bijzonder waardevol en noodzakelijk zijn en die een ander maar moet zien te realiseren? De vastentijd is bij uitstek een periode om nog eens goed na te gaan wat wij kunnen doen voor het realiseren van deze begrippen. Vast eens iets om te delen. Dit kan overal en altijd. De vastenactie Venray probeert samen met veel parochies en dekenaten in Noord-Limburg dit gestalte te geven door het onder de aandacht brengen en daadwerkelijk steunen van de problemen van Maya indianen in Guatemala. Een bevolkingsgroep die als geen ander heeft te lijden van onderdrukking, politieke moorden en economische isolatie. Doe zo nu en dan eens iets in het U toegezonden vastenenvelopje, dat door de leden van de carnavalsvereniging tussen 4 en 11 april bij U zal worden opgehaald. Alvast hartelijk dank. Uw pastoor. Aan alle inwoners van Oostrum Uitnodiging Parochievergadering op donderdag 1 april 2004 Op donderdag 1 april a.s. wordt in d'n Oesterham de jaarlijkse Parochievergadering gehouden. Deze vergadering begint om 20.00 uur. Tijdens deze vergadering wordt door het kerkbestuur verslag gedaan over het afgelopen jaar en wordt er informatie gegeven met betrekking tot lopende zaken als gezinsbijdrage, avondwake en nieuwe ontwikkelingen. Uiteraard wordt er gelegenheid geboden om vragen te stellen. In dit Oostrums Weekblad vindt u tevens het financiële overzicht van de parochie over 2003. Voor de goede orde wordt vermeld dat dit verslag uitsluitend is bedoeld ter informatie voor de Oostrumse gemeenschap en dat een en ander niet mag worden overgenomen voor publicatie elders. Wij stellen uw aanwezigheid ten zeerste op prijs. Het Kerkbestuur van de Parochie O.L. Vrouw Geboorte te Oostrum

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 3