SVO Oostrum afd. korfbal Hegelsom 1 - Oostrum 1 1-1 Uitslag; Met een door schorsingen en blessures gehavende ploeg reisde Oostrum op deze winderige zondagmiddag af naar Hegelsom. De 17- jarige Willem Verheijen verving de geblesseerde Ralph Kessels onder de lat en maakte hiermee zijn debuut in de hoofdmacht, en ook Sjoerd Vollenberg was er voor het eerst in lange tijd weer bij. Vanaf het eerste fluitsignaal was het verschil in spelopvatting duidelijk. Waar Oostrum probeerde te combineren beperkte de thuisploeg zich tot het hanteren van de lange bal. Het eerste half uur golfde het spel op en neer en was er van goed voetbal geen sprake. De Oostrumse combinaties liepen niet of nauwelijks op het zeer slechte veld en de lange piepers van Hegelsom vlogen vaker over de zij- of achterlijn dan dat ze een medespeler bereikten. Ondanks dat Oostrum een licht veldoverwicht had werden er bijna geen echte kansen gecreëerd. Na ongeveer een half uur spelen kwam Oostrum dan toch op een verdiende voorsprong. Op het middenveld werd goed gestoord waarna Roy Willems op de keeper af kon gaan. Hij kon echter niet tot een schot komen en legde daarom af op Dick Janssen die de Hegelsom-keeper verschalkte met een subtiele lob: 0-1. De Oostrumse linksbuiten had een paar minuten later nog een mogelijkheid om te scoren maar zijn knappe volley met rechts kwam terecht op de Hegelsomse kantine. De rust werd vrij eenvoudig gehaald met een krappe 0-1 voorsprong. De tweede helft speelde Oostrum met de wind in de rug hetgeen blijkbaar een signaal was om ook maar met de lange bal te gaan spelen. Deels hiertoe gedwongen door het felle jagen van de tegenstander, maar ook door het gebrek aan rust in de eigen ploeg. De jonge ploeg is nog te onrustig in balbezit en heeft moeite om een wedstrijd rustig uit te spelen. Hierdoor rook Hegelsom dat het nog kans had en ging Oostrum steeds verder achteruit voetballen. Toch leverde dit nauwelijks kansen op voor de thuisploeg en als er een keer een schot op goal kwam was deze een prooi voor de goed keepende Willem Verheijen. Oostrum loerde ondertussen op de counter maar sprong veel te slordig met de geboden ruimte om. De mogelijkheden om iemand vrij voor de keeper te zetten waren er genoeg maar de eindpass werd vaak zeer zwak uitgevoerd. Toch leek Oostrum de wedstrijd definitief te beslissen toen Roy Willems alleen op de keeper ging. Hij deed eigenlijk alles goed maar had pech dat zijn boogbal via de buitenkant van de paal over de achterlijn verdween. Niet veel later kwam Hegelsom langszij. Een strakke corner werd door iedereen gemist en kwam toevallig tegen en werd met enig fortuin in het Oostrumse doel gegleden door de aanvoerder van Hegelsom. Met nog tien minuten op de klok gingen beide ploegen vol voor de winst want met één schamel puntje schoten beiden niet veel op. Er zou echter niet meer gescoord worden waardoor de wedstrijd in een teleurstellend gelijkspel eindigde en Oostrum wederom in een degradatiestrijd terecht is gekomen. Komende zondag staat er een oefenwedstrijd op het programma en over de twee weken wacht de confrontatie met Swolgense Boys. Hopelijk kan Oostrum dan revanche pakken op de dikke 6-0 nederlaag in Swolgen. Hegelsom 1 - Oostrum 1 1-1 30' Dick Janssen: 0-1; 80' Hegelsommer: 1-1 Midweekdames; Oostrum-Oranjewit 2-5 Sanne,Marcia Programma 20-03 Welpenl; Oostrum-Merselo aanvang 14.20 Oostrum-Oranjewit aanvang 15.10 vertrek 13.30 naar Leunen Welpen2; Oostrum-Oranjewit aanvang 13.55 Oostrum-DES aanvang 14.45 in Oostrum

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 9