5. Dorpsradenoverleg d.d. 05 januari 2004 Er is afscheid genomen van de heer Pouwels uit Heide. Zijn plaats in het dorpsradenoverleg is ingenomen door de heer Kooter uit Vredepeel. Op dit moment vinden de technische voorbereidingen plaats voor de overkoepelende website van alle dorpsraden. De verwachting is dat de website in augustus operationeel kan worden. Deze website wordt gefinancierd door de CAI. Het streven van het Dorpsradenoverleg is om de financiering voor deze website voor de lange termijn veilig te stellen. De mogelijkheid tot het situeren van starterswoningen in nieuwbouwprojecten is besproken. 6. Verkeersveiligheid Oostrum Op dit moment moeten we afwachten welke maatregelen de Gemeente zal gaan nemen naar aanleiding van de bezorgdheid die de Dorpsraad geuit heeft over de verkeerssituatie. Gevraagd wordt waarom de drempel op de Geysterseweg verwijderd is. Dit heeft te maken met het gevaar voor scheuren in nabij liggende woningen. 7. Verslag bedrijvenbezoek door Dorpsraad De Dorpsraad heeft het bedrijf Janssen Apparatenbouw bezocht in Venray. De heer Janssen is tevens eigenaar van het vroegere Muvero-complex. Hij heeft zijn plannen met betrekking tot uitbreiding en renovatie van dit complex toegelicht. Verstappen Verpakking en de Nestlé staan op het programma voor het bedrijvenbezoek 2004. 8. Kerstboomverbranding januari 2004 Vrijdag 9 januari heeft de kerstboomverbranding plaatsgevonden. Deze is goed verlopen. De reden van afwezigheid van de brandweer is niet bekend. Iduna heeft aangegeven volgend jaar opnieuw geïnteresseerd te zijn in de kerstboomverbranding. De financiële bijdrage zal door de Dorpsraad worden overgemaakt naar Iduna. In zijn algemeenheid wordt de vraag gesteld of de locatie geschikt was. Aan Iduna zal het idee worden meegegeven om volgend jaar tijdig op zoek te gaan naar een geschikte locatie De inzameling van de kerstbomen tijdens schemering levert gevaarlijke situaties op. Wellicht kan volgend jaar voor een ander tijdstip gekozen worden. De Dorpsraad dankt Iduna voor de verzorging van de kerstboomverbranding. 9. Woningbouw Oostrum De contactgroep Woningbouw gemeente Venray heeft mogelijke bouwlocaties in de dorpen aangegeven. Voor Oostrum zijn als mogelijke locaties aangegeven: het plan Oostrum Oost, het parkeerterrein tussen het pand van de bakker en de fietsenwinkel, het terrein waar nu het Ador-gebouw gevestigd is (mits passende alternatieven aanwezig) en de locatie achter de woningen in de Van Broekhuizenstraat. In februari neemt de landelijke overheid een besluit inzake de reconstructie, dat mogelijk leidt tot versoepeling van de stankregelgeving. Mogelijk zijn de plannen rondom Oostrum Oost (fase II en III) dan stankcirkelvrij. De gemeente heeft in principe een prioritering aangebracht in alle woningbouwplannen. De gemeente heeft prioriteit 1 toegekend aan het woningsbouwplan Oostrum-Oost. Daarnaast vallen de plannen in Leunen en Veulen ook onder prioriteit 1. Gevraagd wordt hoe het zit met de grond waar de tuinbouwloods staat. Waarschijnlijk ligt dit buiten de mogelijkheden voor Woningbouw in het Bestemmingsplan. 9a. Informatie Woonzorgcomplex In de krant is een publicatie verschenen over de mogelijke vestiging van een Woon-Zorg-Complex (WOZOCO) in Oostrum. In principe zijn deze plannen nog in een zeer pril stadium en is de haalbaarheid nog niet getoetst. De voorzitter licht de stand van zaken toe: De Dorpsraad heeft een gesprek gehad met Wonen Venray. De Gemeente staat positief tegenover de plannen, maar heeft aangegeven zelf geen partner te kunnen zijn. Wonen Venray heeft wel interesse. Daarnaast is het belangrijk om partners op het gebied van de zorg te binden. De eerste contacten zijn hiervoor inmiddels gelegd. Als mogelijke locatie voor dit WOZOCO wordt genoemd de huidige Rabobank en het Gemeenschapshuis. 10. Verslag diverse commissies De onderwerpen vanuit de commissie Middelen zijn reeds in de vergadering besproken. De heer Gooren licht namens de Commissie Stedelijk Beheer het volgende toe: Het plaatsen en verwijderen van de kerstboom wordt toegelicht. Er zijn drie pompen uit de fontein verwijderd. De fontein is bovendien tijdelijk verplaatst om ruimte te maken voor de verbetering van het aansluitpunt. De herinrichting Asselberghsstraat-Kloosterstraat is in gang gezet. De aanplant vindt in de lente plaats. De aanwonenden onderhouden deze groenvoorziening.

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 8