Notulen van de openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum Datum: 13 januari 2004 Locatie: foyer d'n Oesterham Oostrum 1. Opening De voorzitter, de heer Linskens, opent om 20.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom op deze eerste vergadering in het nieuwe jaar. De voorzitter wenst alle aanwezigen een voorspoedig 2004. 2. Vaststellen agenda De volgende agendapunten worden toegevoegd: Agendapunt 9a: informatie woonzorgcomplex Agendapunt 11a: benoeming kascontrolecommissie jaarstukken 2003 Agendapunt 11b: verzoek van het kerkbestuur inzake de Rabobankgelden. 3. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Er is een bericht ontvangen van de gemeente inzake de uitbreiding van parkeerplaatsen bij het NS- station. De werkwijze en het tijdsbestek worden hierin beschreven. Het artikel is geplaatst in het Oostrums Weekblad. De gemeente heeft een brief gestuurd inzake de verkeerssituatie in Oostrum met betrekking tot het intensieve gebruik van de Mgr. Hanssenstraat en het negeren van de verbodsborden door het vrachtverkeer. Er is inmiddels een mechanische verkeerstelling gehouden, waarbij onderscheid wordt gemaakt tussen personenauto's, lichte vrachtwagens en zwaar vrachtverkeer. Ook het negeren van de verbodsborden wordt door de politie opgenomen. De aanleg van de verbindingsweg Henri-Dunantstraat- Deurneseweg is, door de achterblijvende verkoop van bedrijfskavels, financieel niet haalbaar. Naar aanleiding van de uitkomsten van het verkeerskundig onderzoek, zal de gemeente zich beraden op te ondernemen acties. Het accent zal hierbij liggen op handhavend optreden en niet op het versneld aanleggen van de verbindingsweg. De dorpsraad betreurt dit standpunt. De werkgroep 'Privatisering Oude Watermolen Oostrum' heeft een verslag uitgebracht in verband met de opheffing van deze werkgroep (leden: Geert Janssen, Rein Dupont, Jacqueline Kessels, Wim Moorrees en Leni Tromp). Volgens de mening van de werkgroep zijn alle mogelijkheden onderzocht. Het is geen haalbare situatie om tot privatisering van de Watermolen te komen. De dorpsraad is dezelfde mening toegedaan. De dorpsraad dankt de leden voor hun inzet. Van de gemeente is bericht ontvangen dat het pad tussen de Oostrumse Beek en de aangrenzende tuinen aan de Ghünenbeek 0,50 m lager komt te liggen dan het maaiveld van de tuinen. Daarnaast wordt het pad minder breed uitgevoerd (1,50m) en wordt het op ongeveer 1,50 meter van de tuinen gesitueerd. Het pad is noodzakelijk om met machines onderhoud te kunnen plegen aan de watergang en kan ook als wandelpad gebruikt worden. De gemeente heeft inmiddels een bezwaarschrift ontvangen, waardoor de werkzaamheden op dit moment stil gelegd zijn. De OOZO heeft een kandidaat voorgedragen voor de Dorpsraad. Omdat deze kandidaatstelling na de sluitingstermijn (Ijanuari 2004) is ingediend, valt de kandidaatstelling buiten de lopende benoemingsprocedure. In de besloten vergadering van februari zal de Dorpsraad een besluit nemen over kandidaatstellingen na 1-1-2004. Er is een brief van de gemeente ontvangen inzake de aanvraag subsidie 2004 en overlegging jaarverslag en financiële situatie 2003 van de Dorpsraad. De mobiele skatebaan wordt in Oostrum geplaatst in de weken 10 t/m 15 (1 maart t/m 10 april) en in de weken 33 t/m 38 (9 augustus t/m 18 september). De Dorpsraad heeft een bericht verzonden aan het Dorpsradenoverleg inzake de kandidaatstelling van de heer J. Linskens als lid van de gebiedscommissie Reconstructie. Er waren twee kandidaten voor deze gebiedscommissie, de heer Linskens en de heer Nijssen. Na stemming is de heer Nijssen aangewezen als lid van de gebiedscommissie. Er is een bericht naar ProRail gestuurd betreffende de gevolgen van de sluiting van het kaartjesloket in het NS station en sluiting van het stationsgebouw als wachtruimte. De voorzitter van de dorpsraad, de heer Linskens, is door L1 benaderd voor een interview dat plaats heeft gevonden op 22 december 2003. Overige mededelingen: Er heeft een gesprek plaatsgevonden tussen de KBO, de gemeente en de Dorpsraad. In dit overleg zijn afspraken gemaakt over de groenvoorziening die per 1 januari jl. door de KBO verzorgd wordt. Contactpersoon is de heer Henk Vermeulen. 4. Notulen van de openbare vergadering d.d. 9 december 2003 Naar aanleiding van: Om de verkeerssituatie bij de pinautomaat veiliger te maken is een bloembak geplaatst. Dit lijkt echter onvoldoende. De heer Arts heeft nog een gesprek met de gemeente over aanvullende maatregelen. Pagina 4: het jaarprogramma van de Dorpsraad zal in het Oostrums Weekblad gepubliceerd worden.

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 7