w ORDE VAN VERDIENSTE VOOR De Orde van Verdienste van C.V. "De Karklingels" uit - Oostrum wordt dit jaar uitgereikt aan Gerrit Broeren. De uitreiking van deze hoge onderscheiding vind plaats op zaterdag 7 februari a.s. om 21.30 uur tijdens het "Klingelbal" in D'n Oesterham. ledereen heeft dan de gelegenheid om Gerrit en Willemien te feliciteren. Ben jij die nieuwe vrijwilliger voor Home-Start? Gerrit is op 20 september 1954 geboren op de "Spurkt" in Oostrum. Hij is getrouwd met Willemien, heeft twee zonen Mark en Bram en is sinds kort de trotse opa van kleinzoon Ties. In het dagelijks leven is Gerrit werkzaam in de bouw bij de firma Raedts te Oostrum. De grootste hobby van Gerrit is de voetbalclub. Hij is al lid van de vereniging vanaf 1965 en heeft ca. 10 1 - v jaar in het eerste elftal gespeeld. In de tijd daarna heeft Gerrit diverse functies uitgeoefend. Zo was hij van 1981 tot 1991 jeugdleider en van 1992 tot 1994 leider van het 3® elftal. Vanaf 1996 heeft hij de jeugd weer onder zijn hoede als trainer. In 1998 werd er gestart met damesvoetbal in Oostrum. Willemien werd leidster en Gerrit werd al snel ingeschakeld als trainer. Inmiddels staat het damesteam in de top van hun klasse. Buiten het actieve voetbalgebeuren was Gerrit ook betrokken bij de bouw van de accommodatie op het oude en nieuwe sportpark. Ook de dorpsraad heeft geregeld een beroep op Gerrit gedaan. Zo is hij betrokken geweest bij de beklinkering van het oude dorpsplein, het metselwerk voor het Mariabeeld op het oude dorpsplein en de aanleg van het trottoir langs de Stationsweg naar het station. Verder heeft hij werkzaamheden verricht in de jeugdsoos Iduna en is hij betrokken geweest bij het opknappen van het speelterrein bij de jeugdsoos. Voor de carnaval is Gerrit ook nog steeds van grote waarde. Hij is al 28 jaar één van de drijvende krachten achter de wagenbouw voor de jeugdprins en zal deze jeugdwagen dit jaar voor de 29ste keer in de optocht rijden. Ook bij de Goederen en Dienstenveiling van de carnavalsvereniging heeft hij zijn steentje bijgedragen, want een handige jongen is natuurlijk altijd gewild en goed voor een leuke opbrengst voor de carnavalsvereniging. De Oostrumse gemeenschap doet nooit tevergeefs een beroep op Gerrit. Kortom een persoon die aan alle criteria voor de Orde van Verdienste voldoet. Ben jij die vrijwilliger die een ochtend of middag in de week tijd heeft voor een gezin met jonge kinderen? Het gaat om het bieden van een luisterend oor, begrip, vriendschap, ondersteuning en gezelligheid. Opvoeden gaat niet altijd vanzelf. Soms zijn er perioden dat het even niet wil lukken, bijvoorbeeld door verhuizing, echtscheiding of ziekte van een kind.. Deze situaties kunnen spanningen in een gezin geven waardoor opvoeden extra moeilijk wordt. Op zo'n moment zou een steuntje in de rug veel helpen. Iemand die tijd en aandacht heeft voor ouders en kinderen, zodat zij de ruimte en de rust krijgen om er weer voor te gaan. Samen koffie drinken en praten, samen met de kinderen spelen, praktische hulp, er even samen uit. Net zoals die buurvrouw van vroeger, die er gewoon even voor je is. Heb jij een dagdeel per week tijd om vrijwilliger van Home-Start te zijn? Dan bieden wij je een voorbereidende cursus en interessant vrijwilligerswerk dat veel voldoening geeft. Dit vrijwilligerswerk geeft gezellige contacten met andere vrijwilligers. De coördinator geeft ondersteuning en begeleiding. Natuurlijk heeft Home-Start ook een onkostenvergoeding. Wat wij van jou vragen is aandacht en tijd, een positieve levenshouding en de bereidheid om je ervaring te delen. Wij vragen geen diploma's of opleidingen maar vooral een groot hart, begrip en inlevingsvermogen. Mocht u naar aanleiding van dit artikel nog vragen hebben of interesse hebben om vrijwilliger te worden, dan kunt hiervoor contact opnemen met Synthese: Vraag naar Jeannette Janssen coördinator Home-Start. Tel. 0478-517317. STRUM GERRIT BROEREN.

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 4